Koniec domowej passy TS Volley Rybnik. Rezerwy MKS-u Będzin lepsze od rybniczan

Rybniccy siatkarze ponieśli drugą porażkę u siebie w tym sezonie.
Rybniccy siatkarze ponieśli drugą porażkę u siebie w tym sezonie. Piotr Chrobok
TS Volley Rybnik poniósł drugą w tym sezonie domową porażkę. W meczu z rezerwami MKS-u Będzin rybniczanie ulegli rywalom 1:3. Przegrana w starciu z bezpośrednim rywalem w tabeli może kosztować rybnickich siatkarzy utratę awansu do fazy play-off na koniec sezonu.

Siatkarze TS Volley Rybnik zakończyli doskonałą passę w meczach domowych. Aż do soboty we wszystkich spotkaniach, których gospodarzami byli podopieczni trenera Dawida Hołdy, rybniczanie tylko raz znaleźli pogromcę.

W sobotnim spotkaniu tę serię przerwały jednak rezerwy występującego w PlusLidze MKS-u Będzin, które ograły rybniczan u siebie.

TS Volley w starciu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli stać było jedynie na urwanie jednej partii. Rybniccy siatkarze zerwali się do walki w trzeciej odsłonie, jednak czwarty set podobnie jak dwa pierwsze padł łupem rywali.Goście szczególnie bezlitośni byli w premierowej partii, którą wygrali z przewagą dziesięciu punktów – 25:15.

TS Volley przegrywa z MKS-em Będzin. Rybniczanie stracą szansę na play-offy?

Porażka z ekipą z Będzina może okazać się dla rybniczan bardzo kosztowna. Drużyna MKS-u chociaż rozegrała jeden mecz mniej ma obecnie nad TS Volley trzy oczka przewagi i to ona jest o wiele bliżej awansu do fazy play-off, na którą chrapkę mieli także zawodnicy trenera Hołdy.

Po jedenastu meczach, z dorobkiem czternastu punktów, TS Volley plasuje się na szóstym miejscu w lidze. Siatkarze z Rybnika obok pięciu zwycięstw, sześciokrotnie musieli uznać wyższość rywala.

Za tydzień rybniczanie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z przedostatnim zespołem II ligi siatkarzy – Startem Namysłów. Będzie to ostatni tegoroczny mecz w obecnych rozgrywkach. Wznowienie gier zaplanowano na 9 stycznia.

TS Volley Rybnik – MKS II Będzin 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 22:25)