Juniorzy w żużlowym finale

(q)
Najwięcej punktów dla "rekinów" zdobył Zbigniew Czerwiński.   MARCIN KASPRZYK
Najwięcej punktów dla "rekinów" zdobył Zbigniew Czerwiński. MARCIN KASPRZYK
Rybniccy juniorzy pewnie zwyciężyli w V rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Żużlu. Impreza odbyła się we wtorkowe popołudnie na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Rybniccy juniorzy pewnie zwyciężyli w V rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Żużlu. Impreza odbyła się we wtorkowe popołudnie na stadionie przy ul. Gliwickiej. Prócz "rekinów" w eliminacjach startowały drużyny Unii Tarnów, Włókniarza Częstochowa oraz KSŻ-u Krosno. Rybniczanie już przed startem mieli zapewniony awans do finału. Prowadzili w swej grupie z dorobkiem 9 punktów. Zajmująca drugie miejsce Unia Tarnów miała na swoim koncie zaledwie 4,5 punktu.

Choć wynik wtorkowej imprezy nie mógł już nic zmienić, kilka biegów było dość emocjonujących. W piętnastym wyścigu trochę kłopotów na starcie miał Łukasz Romanek. Jadąc na czwartym miejscu skutecznie odrabiał straty i na mecie pojawił się drugi. W kolejnym wyścigu o zwycięstwo bardzo ambitnie walczyli ze sobą Janusz Kołodziej z Unii Tarnów i Zbigniew Czerwiński z RKM-u. Kołodziej walczył o pierwsze miejsce, by uzbierać komplet 15 punktów. Zawodnik "rekinów" jednak mu na to nie pozwolił.

Ostatecznie rybniczanie wywalczyli 53 punkty. Najwięcej zdobył Zbigniew Czerwiński (12 pkt.). Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów (28 pkt.). Janusz Kołodziej, reprezentant tego klubu, był we wtorek zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Częstochowianie uplasowali się na 3 miejscu z dorobkiem 19 punktów. Ostatnią pozycję zajął klub z Krosna (9 pkt.).
Finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się 12 września na torze w Bydgoszczy.