Energetyk Rybnik wygrał z Gwiazdą Skrzyszów 1:0

marcin kasprzyk
Zuch Orzepowice pokonał Granicę Ruptawa 3:0.  MARCIN KASPRZYK
Zuch Orzepowice pokonał Granicę Ruptawa 3:0. MARCIN KASPRZYK
Drużyna Energetyka Rybnik wygrała na wyjeździe z Gwiazdą Skrzyszów 1:0. Pojedynek odbył się w Godowie, ponieważ boisko Gwiazdy znajduje się w remoncie. Obie ekipy okręgówki walczyły do tej pory praktycznie łeb w łeb, ...

Drużyna Energetyka Rybnik wygrała na wyjeździe z Gwiazdą Skrzyszów 1:0. Pojedynek odbył się w Godowie, ponieważ boisko Gwiazdy znajduje się w remoncie. Obie ekipy okręgówki walczyły do tej pory praktycznie łeb w łeb, Energetyk jako lider, a Gwiazda wicelider tabeli. Nic dziwnego, że spotkanie najlepszych zespołów trzeciej grupy piątej ligi wzbudziło sporo emocji.

Lepsza druga połowa

W pierwszej połowie spotkania obie ekipy prowadziły dość wyrównany pojedynek. Na boisku było sporo walki. W drugiej połowie wyraźną przewagę mieli już piłkarze Energetyka. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył rybnicki napastnik Wojtek Szewieczek. Gol padł po pięknym strzale z 25 metrów. - W drugiej połowie nasza drużyna rzeczywiście dominowała na boisku i można powiedzieć, że ta bramka to najmniejszy wymiar kary dla naszych przeciwników - skomentował pojedynek z Gwiazdą Piotr Piekarczyk, trener Energetyka.

Roman Sitek, prezes Gwiazdy, uważa, że mecz był bardzo wyrównany. - To spotkanie powinno było zakończyć się remisem. Szewieczkowi wyszedł strzał życia. Trafił z 25 metrów i nasz bramkarz nie miał szans obronić tego gola - mówi Roman Sitek. Energetyk, lider okregówki zgromadził już 60 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. Gwiazda z 48 punktami spadła na trzecią pozycję. Wiceliderem jest obecnie Naprzód Czyżowice (49 pkt.), który wygrał 0:1 z LKS-em Chałupki. Do końca rozgrywek piłkarze ze Skrzyszowa stawiają sobie za cel utrzymanie się w pierwszej trójce tabeli.

Ruptawa przegrała

Lider rybnickiej klasy A, Górnik II Jastrzębie, pokonał Czarnych w Przegędzy 2:0, a wicelider tabeli, którym jest KS Osmosis Żory, 3:0 wygrał z Fortecą Świerklany Dolne. W rybnickiej klasie B również odbył się ważny pojedynek na szczycie. Plasujący się na pierwszej pozycji w tabeli Zuch Orzepowice zmierzył się z wiceliderem, drużyną Granicy Ruptawa. Po zaciętym spotkaniu gospodarze z Orzepowic wygrali 3:0. Ruptawa straciła tym samym drugie miejsce w tabeli.

Co zrobi Piekarczyk?

Ostatnio pojawiły się informacje, że działacze GKS-u Katowice rozważają kandydaturę Piotra Piekarczyka na stanowisko szkoleniowca piłkarzy z Bukowej. Trener Energetyka Rybnik wypowiada się bardzo oszczędnie na temat tej propozycji. - Jak na razie, jedynie luźno rozmawiałem z działaczami GKS-u. Żadne konkrety nie padły, dlatego nie chcę tego komentować - mówi trener.

Przypomnijmy, iż Piotr Piekarczyk przez lata był piłkarzem GKS-u, a potem szkoleniowcem drużyny z Bukowej. Jako trener ma na koncie 30 spotkań bez porażki. W 1994 roku w Pucharze UEFA wyeliminował Bordeaux.