Energetyk ROW Rybnik wygrywa w Kaliszu. Awans na wyciągnięcie ręki!

Barbara Kubica
Energetyk ROW Rybnik pewnie wygrał dzisiejsze spotkanie z Calisią Kalisz 1:3. Dzięki tej wygranej piłkarze z Rybnika umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Awans jest już na wyciągnięcie ręki!

Dzięki dzisiejszej wygranej piłkarze Energetyka ROW Rybnik do swojego dotychczasowego dorobku dodać mogli kolejne trzy punkty. W efekcie są nadal na pierwszym miejscu w tabeli. Nad drugą Chojniczanką Chojnice nasi piłkarze mają jeden punkt przewagi, a na trzecią Bytovią juz trzy oczka. Druga i trzecia drużyna zmierzyły się zresztą dziś na boisku w Chojnicach, gdzie Chojniczanka wygrała 3:1.
Calisia Kalisz - Energetyk ROW Rybnik 1:3 (0:2)
Energetyk ROW Rybnik w swoim dzisiejszym meczu pierwszą bramkę zdobył już w 15 minucie, a jej zdobywcą został Marek Gładkowski. Siedem minut później na 0:2 podwyższył Marek Krotofil i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.
Zaraz po przewie kontaktowego gola na 1:2 zdobył Dawid Gritner. Taki wynik utrzymywał się aż do 94 minuty. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla rybniczan zdobył Łukasz Bałuszyński. Do zakończenia rozgrywek Energetykowi ROW Rybnik zostały jeszcze tylko dwa spotkania - z Ruchem Zdzieszowice i Bytovią Bytów. Awans jest więc bardzo blisko!