Dziewczęta pod koszem

(q)
Juniorki i kadetki z sekcji koszykówki RMKS-u Rybnik rozegrały kolejne ligowe pojedynki. Juniorki pokonały w Katowicach miejscowy MOS wynikiem 67:53. Rybniczankom udało się wygrać dwie pierwsze kwarty (19:13, 20:12), a ...

Juniorki i kadetki z sekcji koszykówki RMKS-u Rybnik rozegrały kolejne ligowe pojedynki. Juniorki pokonały w Katowicach miejscowy MOS wynikiem 67:53. Rybniczankom udało się wygrać dwie pierwsze kwarty (19:13, 20:12), a w dwóch kolejnych utrzymały przewagę z pierwszej połowy. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły Joanna Czajkowska (27), Karolina Kozak (11) i Sabrina Szulik (9). Następny mecz juniorki rozegrają 12 marca z drużyną MOSM-u Bytom. Stawką tego spotkania będzie drugie miejsce w Śląskiej Lidze Juniorek i awans do półfinałów mistrzostw Polski. Jeśli rybniczanki chcą myśleć o zajęciu drugiego miejsca, muszą wygrać ten mecz przynajmniej 9 punktami. Spotkanie odbędzie się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku, początek o godzinie 17.

Drużyna kadetek RMKS-u z kolei przegrała na swoim boisku z liderem rozgrywek, niepokonanym dotąd zespołem Odry Brzeg (58:72). Odra wypracowała kilkunastopunktową przewagę w dwóch pierwszych kwartach. (22:10, 20:17). Trzecią kwartę gospodynie wygrały 13:11, a ostatnia zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem przyjezdnych (19:18). Najwięcej punktów dla RMKS-u zdobyły Karolina Kozak (18), Katarzyna Kozak (10) i Natalia Bogdanowicz (9). Kadetki po 16 spotkaniach plasują się na piątym miejscu w tabeli. Mają na swym koncie 26 punktów.