Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Atrakcje w Rybniku? Te nie są tak oczywiste! Sami zobaczcie

red.
Poznaj te miejsca >>>
Poznaj te miejsca >>>
Rybnik na weekendową wycieczkę? Dlaczego nie! W naszym mieście nie brakuje atrakcji turystycznych i ciekawych zabytków. Rybnika nie trzeba reklamować wśród żeglarzy ani wędkarzy – bo sława Zalewu Rybnickiego wykracza daleko poza granice Śląska. Turysta doceni z pewnością pięknie odrestaurowany dawny zamek Piastów Śląskich, w którym obecnie mieści się siedziba sądu rejonowego, czy odzyskujący właśnie blask dawny szpital miejski Juliusz. Ale to nie wszystko. Rybnik jest o wiele bogatszy pod względem atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Trzeba je tylko dostrzec, a może czasem rozreklamować. Oto “nieoczywiste atrakcje Rybnika”. OGLĄDAJ PRZESUWAJĄC SLAJDY W GALERII

Nieoczywiste atrakcje Rybnika TOP 10 turystycznych osobliwości Rybnika

Nieoczywiste atrakcje Rybnika? Mamy mnóstwo ciekawych miejsc w Rybniku, których często trudno szukać na mapach z atrakcjami turystycznymi województwa śląskiego. Jasne – Zalew Rybnicki – to znana atrakcja wśród żeglarzy, którzy na ciepłych wodach Morza Rybnickiego zwykle rozpoczynają swój sezon. Ale nie trzeba mieć patentów żeglarskich, by docenić to miejsce.

Zapora czołowa Zalewu Rybnickiego

Niewątpliwie jedną z nieoczywistych atrakcji Rybnika jest zapora czołowa zbiornika wodnego należąca do Elektrowni Rybnik, otwarta dla spacerowiczów oraz rowerzystów. Konstrukcja liczy 975 metrów długości I można z niej podziwiać panoramę Zalewu Rybnickiego.

Zresztą Morze Rybnickie to prawdziwy skarb miasta, którego potencjał wciąż nie jest do końca wykorzystany. Na szczęście rowerzyści mogą już doceniać jego uroki, korzystając z kilometrów świetnej asfaltowej trasy rowerowej biegnącej wzdłuż brzegów, a pobliski zbiornik Pniowiec nareszcie stał się kąpieliskiem miejskim.

Zalew Rybnicki jak Loch Ness

W rankingu nieoczywistych atrakcji Rybnika powinny znaleźć się z pewnością też gigantyczne ryby wyławiane z wód Zalewu Rybnickiego. Może to nie Loch Ness, jednak o “potworach” żyjących na jego dnie krążą już prawdziwe legendy.

Jeśli jesteśmy przy zwierzętach to kolejną nieoczywistą atrakcją miasta są… nutrie, które zamieszkały w Nacynie. Ku uciesze rowerzystów I spacerowiczów, całe rodziny tych wesołych zwierząt wychodzą na brzegi I zjadają wszystko co, przyniosą im mieszkańcy korzystający z urokliwych bulwarów, które zresztą niedawno zostały przedłużone o kolejne kilometry w stronę Niedobczyc.

A widzieliście gdzieś indziej takie ronda jak w Rybniku? U nas okrągłe skrzyżowania ozdabiają żużlowcy, baseballiści albo wielka, nieoczywista rzeźba Ulotność – postać bez głowy robiąca jaskółkę w okolicach lotniska w Gotartowicach.

Odkryj dawną kopalnię którą pożera las...

A zabytki? W Rybniku jest ich całkiem sporo. Oczywiście niektóre są dobrze już znane.
Miłośnicy zabytków industrialnych cenią Zabytkową Kopalnię Ignacy, która wkrótce dzięki nowej atrakcji będzie jednym z ciekawszych zabytków województwa. Chodzi o planowane uruchomienie maszyny parowej. Ale już całkiem nieoczywistą atrakcją są pozostałości po kopalni Beata w okolicach ulicy Raciborskiej, którą "pożera las. W pobliskim lesie można znaleźć pozostałości kopalnianych szybów, a znajdujące się w okolicy familoki I inne dawne budynki, to m.in. mieszkania załogi dawnej kopalni.

Piękne jest też osiedle familoków na Paruszowcu, które z kolei zbudowano dla pracowników dawnej Huty Silesia, z której garnki w dalszej ciągu znajdują się na wyposażeniu wielu kuchni w Polsce.

Prawdziwe perełki w Rybniku odnajdą też miłośnicy zabytków sakralnych i nie chodzi tylko o widoczne niemal z każdego miejsca w Rybnika wieże Bazyliki Św. Antoniego (z jednej z nich można podziwiać panoramę Rybnika). Niezwykłej urody są drewniane kościółki w rybnickim Wielopolu czy Ligocie albo nieco dalej w podrybnickich Jankowicach.

Jakie jeszcze mamy osobliwe atrakcje w Rybniku?


NIEOCZYWISTE ATRAKCJE RYBNIKA OGLĄDAJ PRZESUWAJĄC SLAJDY W GALERII

Poznaj te miejsca >>>

Atrakcje w Rybniku? Te nie są tak oczywiste! Sami zobaczcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto