Amatorska liga ROW znowu gra. W Kamieniu RowRyb pokonał drużynę Czarne Fidosy

Piotr Chrobok
Na boisku w Kamieniu drużyna RowRyb odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Na boisku w Kamieniu drużyna RowRyb odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Piotr Chrobok
Piłkarze amatorzy wrócili na boiska. Amatorska liga piłkarska ROW wznowiła rozgrywki. W miniony weekend rozegrano drugą serię gier. W spotkaniu w Kamieniu amatorska drużyna RowRyb zwyciężyła jedną bramką z zespołem Czarnych Fidosów.

Świat sportu zapomniał już o pandemii COVID-19. Do gry wrócili już nie tylko profesjonaliści z lig zawodowych, ale także zapaleńcy, którzy nie traktują go jako zarobkowej formy na życie, a raczej hobby uprawianego w czasie wolnym.

Rozgrywki toczą się chociażby w amatorskiej lidze piłkarskiej ROW, skupiającej drużyny głównie z samego Rybnika i okolic miasta. Pierwsza seria gier rozegrana została przed tygodniem.

Pandemia koronawirusa nie pozostawiła amatorskiej ligi niezmienną. Z powodu braku możliwości gry wiosną, organizatorzy zdecydowali się porzucić pomysł gry systemem wiosna-jesień na rzecz systemu jesień-wiosna.

Zmalała również liczba zespołów zainteresowanych grą w amatorskiej lidze. Do rozgrywek w sezonie 2020/2021 zgłosiło się 15 drużyn.

- Gramy systemem każdy z każdym - 15 kolejek, 14 meczów do rozegrania. Następnie podział na 2 grupy: mistrzowska: 8 drużyn i pozostałe. Znów każdy z każdym, bez rewanżów. Grupa mistrzowska rozegra w sumie 21 meczów, a pozostali 20 – informują organizatorzy ligi odpowiedzialni za przebieg rozgrywek.

W jednym ze spotkań drugiej kolejki, na boisku w Kamieniu zmierzyły się ze sobą zespoły, którym w pierwszej kolejce nie dane było zaznać smaku zwycięstwa. RowRyb podejmował drużynę Czarne Fidosy.

Po niezwykle wyrównanym i zaciętym meczu zwycięstwo padło łupem drużyny RowRyb. Trafienie na wagę pierwszych trzech punktów w sezonie padło w końcowych minutach regulaminowego czasu gry.

Za tydzień odbędzie się kolejna, trzecia już seria gier. Szefowie amatorskiej ligi chcą grać nieprzerwanie aż do połowy listopada, zastrzegają jednak, że jeśli nadarzy się ku temu okazja, a pogoda będzie sprzyjająca kilka kolejek wiosennych zostanie rozegranych jeszcze przed końcem roku.

Poniżej wyniki wszystkich spotkań 2. kolejki amatorskiej ligi ROW:

KS MaxBud Wielopole – FC Knurów 2:3

Mostal FC Żory – FC Continental Żory 8:2

Xbest Meksyk – Victoria Głożyny 7:1 (przerwany po I połowie z powodu zdekompletowania drużyny gości)

LKS Iskra Rowień – Lubar 3:6

RowRyb – Czarne Fidosy 1:0

Husaria – AS Zupil Piaski 1:4

KS Rybówka – FC Pekin 4:1

Amanis Pub – Viking Jankowice 3:0 (walkower)