2. liga. Podział punktów ROW-u Rybnik z Olimpią Grudziądz

Piotr Chrobok
Podział punktów w meczu ROW-u Rybnik z Olimpią Grudziądz
Podział punktów w meczu ROW-u Rybnik z Olimpią Grudziądz Piotr Chrobok
Jednobramkowy remis padł w meczu 13. kolejki II ligi pomiędzy ROW-em Rybnik a Olimpią Grudziądz. Zacięte spotkanie sprawiedliwie zakończyło się podziałem punktów. Obie bramki padły w pierwszej części gry.

Widzami ciekawego i stojącego na wysokim poziomie meczu byli kibice zgromadzeni sobotniego popołudnia na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Ku uciesze miejscowych fanów to ROW od początku sprawiał wrażenie lepszego zespołu. Między 16. a 23. minutą dwie sytuacje zmarnował najlepszy strzelec ROW-u Kamil Spratek,który najpierw chybił, a później jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Minutę po drugiej próbie Spratka piłka w końcu zatrzepotała w siatce.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Roberta Tkocza na gola zamienił Michał Bojdys. Podopieczni Rolanda Buchały stwarzali sobie kolejne sytuacje. Mimo to druga bramka, która padła w tym spotkaniu była bramką wyrównującą. Po faulu jednego z obrońców ROW-u, arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Aghvan Papikyan. W końcówce pierwszej połowy swoje szanse mieli jeszcze goście, jednak nie skierowali już piłki do bramki.

Tempo drugiej części gry nie było już tak wysokie jak w pierwszej połowie. Ataki obu zespołów nie stanowiły poważnego zagrożenie dla defensywy zarówno jednych jak i drugich.

Piłkarze ożywili się w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Na nieszczęście ROW-u podobnie jak w końcówce pierwszej połowy do głosu doszli piłkarze Olimpii, którzy zamknęli podopiecznych Rolanda Buchały na ich połowie. Na domiar złego w 83. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Kujawa. Wykluczenie obrońcy podziałało na ROW mobilizująco. Zielono-czarni mimo gry w osłabieniu stworzyli sobie dwie dogodne okazje, w obu przypadkach piłka mijała jednak światło bramki. Ostatecznie w spotkaniu utrzymuje się rezultat z pierwszej połowy – 1:1. Dla ROW-u był to pierwszy punkt wywalczony z rywalem z Grudziądza w całej historii ich pojedynków.

Dzięki zdobytemu punktowi ROW zachował bezpieczną pozycję nad kreską. Jednak rybnickich piłkarzy dzieli już tylko punkt od strefy spadkowej. Kolejne spotkanie podopieczni Rolanda Buchały rozegrają za tydzień, 20 października w Elblągu.

Ich rywalem będzie miejscowa Olimpia, początek tego spotkania o godzinie 19:45. Piłkarze ROW-u Rybnik będą musieli w tym meczu radzić sobie bez dopingu ich kibiców, którzy zostali ukarani zakazem wyjazdowym na jedno spotkanie w związku z ekscesami jakich dopuścili się w ostatnim derbowym spotkaniu z Ruchem Chorzów.