Złoto i brąz

MARCIN KASPRZYK
Siatkarze plażowi podczas jednego z turniejów na kąpielisku "Ruda" w Rybniku.   MARCIN KASPRZYK
Siatkarze plażowi podczas jednego z turniejów na kąpielisku "Ruda" w Rybniku. MARCIN KASPRZYK

Siatkarski duet Paweł Rusek i Marcin Wika z RMKS-u Rybnik zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej. Mistrzostwa trwały od 16 do 18 lipca na kąpielisku Słupna w Mysłowicach. Prócz siatkarzy z Rybnika, Śląsk na turnieju reprezentowała jeszcze drużyna z Dąbrowy Górniczej.

W drodze po złoty medal Paweł Rusek i Marcin Wika pokonali pięć zespołów. We wszystkich spotkaniach nie stracili nawet jednego seta. Najpierw bardzo wysoko wygrali z Romanem Rudzińskim i Jarkiem Walczakiem z klubu Stoczniowiec Gdańsk. W kolejnym spotkaniu pokonali Mateusza Pietrusiewicza i Tomasza Pszczółkowskiego z AZS-u Olsztyn. W trzecim meczu rybniczanie trafili już na faworytów mistrzostw Pawła Nalikowskiego i Łukasza Jurkoicia z klubu Joker Piła. Nasi zawodnicy również wygrali wynikiem 2:0. W kolejnym spotkaniu pokonali duet z Dąbrowy Górniczej, a w finale wygrali z parą Kamil Łyczko i Sebastian Pęcherz z klubu Joker Piła.

- Paweł Rusek został ponadto wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw - mówi Lech Kowalski z RMKS-u Rybniku.
W Mysłowicach bardzo dobrze poradziły sobie też rybniczanki. Aleksandra Hecht i Natalia Musz reprezentują klub Grom Rybnik. W meczu o wejście do półfinału dziewczęta pokonały Magdalenę Saad i Dorotę Wesel z ŁKS-u Łódź. Następnie przegrały wynikiem 2:0 z Julią Jurczyk i Beatą Kowalewską z UKS-u 18 Szczecin.

- Pojedynek o trzecie miejsce był niezwykle dramatyczny. Nasze zawodniczki stanęły naprzeciw pary Monika Stan i Marta Wankiewicz. Rybniczanki przegrały pierwszego seta. W drugim również przegrywały 3:0. Potem jednak zaczęły sukcesywnie odrabiać straty. Wygrały dwa kolejne sety i tym samym zdobyły brąz. Zawodniczki bardzo się cieszyły z sukcesu - opowiada Lech Kowalski.

Po imprezie Aleksandra Hecht została powołana do kadry Polski juniorek. Ma nawet szanse na występ na mistrzostwach świata.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?