UTEX ROW - CCC Polkowice 63:85

Tomasz Kuczyński
Polkowice walczą o czołową czwórkę, a my tylko o ósemkę i to było widać na parkiecie - podsumował wczorajszą porażkę trener rybnickich koszykarek, Mirosław Orczyk. Uteksowi nie udało się powtórzyć sukcesu z pierwszego meczu, gdy udało się wygrać w Polkowicach 68:59. W środę rybniczanki dotrzymywały kroku rywalkom praktycznie tylko w pierwszej kwarcie.

W pierwszej części prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a grę gospodyń, grających w hali w Pawłowicach, ciągnęła Katarzyna Krężel. W drugiej kwarcie podopieczne Krzysztofa Koziorowicza wypracowały przewagę, choć nie na tyle dużą, aby mieć pewność wygranej.

Po przerwie od stanu 37:44, polkowicki zespół uciekł na 37:50. Wtedy trener Orczyk poprosił o czas, jednak nie powstrzymał "odjazdu" CCC. Po rzucie za trzy punkty Darii Mieloszyńskiej było już 41:58. W ostatniej kwarcie rybniczanki przegrywały już 49:73 i 51:76, a trener Koziorowicz pozwalał sobie nawet na grę tylko polskim składem.

Ekstraklasa koszykarek

UTEX ROW Rybnik - CCC Polkowice 63:85 (20:21, 17:23, 8:17, 18:24)

UTEX Krężel 18 (3x3), Hampton 14 (1), Boddie 13 (1), Koc 10, Bell 6 oraz Stanek 2, Jaroszewicz 0, Sibora 0, Suknarowska 0.
CCC Mieloszyńska 24 (4x3), Carter 15, Jeziorna 14 (2), Bobbitt 10 (2), Trafimava 6 oraz Babicka 10 (1), Pietrzak 3 (1), Paździerska 2, Bortelova 1, Parker 0, Rozwadowska 0.

Lotos Gdynia - Energa Toruń 53:84, Wisła Kraków - MUKS Poznań 85:67, Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 62:66, AZS Poz-nań - Lider Pruszków 77:86. Awansem: Tęcza Leszno - AZS Gorzów 57:62. TOK