Przedostatnia drużyna tabeli bez szans. TS Volley wygrywa w Namysłowie

Siatkarze TS Volley Rybnik po raz drugi w tym sezonie uporali się z zespołem Startu Namysłów. Piotr Chrobok
Zwycięstwem zakończyli tegoroczne zmagania siatkarze TS Volley Rybnik. W wyjazdowym spotkaniu w Namysłowie rybniczanie pokonali tamtejszy Start 3:0. Dla siatkarzy z Rybnika to druga wygrana w tym sezonie na terenie przeciwnika. Oba zwycięstwa TS Volley odniósł na Opolszczyznie.

Siatkarze TS Volley Rybnik nie wystąpią już na parkietach II ligi siatkówki w 2020 roku. W sobotnie popołudnie w ostatnim tegorocznym meczu podopieczni trenera Dawida Hołdy na wyjeździe w Namysłowie zwyciężyli z miejscowym Startem 3:0.

Premierową partię starcia z przedostatnim zespołem drugoligowej tabeli gości wygrali 25:19. Także w kolejnych odsłonach siatkarze z Rybnika udowadniali swoją wyższość. Zawodnicy trenera Dawida Hołdy spuścili nieco z tonu, ale i to pozwoliło im cieszyć się z triumfów kolejno: 25:23 oraz 25:21.

Opolszczyzna jest dla rybniczan bardzo szczęśliwa. Rybniccy siatkarze, którzy spośród wszystkich spotkań na terytorium rywala zdołali wygrać jedynie dwukrotnie, dwa razy dokonali tej sztuki w województwie Opolskim. Pierwszym przeciwnikiem, którego udało się pokonać zawodnikom TS Volley była ostatnia ekipa tabeli – drużyna AZS-u Politechniki Opolskiej.

Po ponad połowie sezonu i dwunastu rozegranych spotkaniach, siatkarze z Rybnika mają na swoim koncie siedemnaście punktów. Pozwala im to zajmować 6. lokatę w tabeli ze stratą kilku oczek do pozycji dającej prawo gry w fazie play-off. Bilans dwunastu meczów TS Volley podzielony jest idealnie w połowie. Rybniczanie sześciokrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy, tyle samo razy musieli też uznać wyższość drużyny przeciwnej.

Teraz przed drużynami występującymi w II lidze siatkówki okres przerwy świąteczno-noworocznej. Rozgrywki zostaną wznowione w drugi weekend stycznia (9.01). TS Volley w pierwszym spotkaniu 2021 roku u siebie zmierzy się z TKS-em Tychy.

Start Namysłów – TS Volley Rybnik 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)