Podsumowanie rozgrywek "Rybnik 2002"

MARCIN KASPRZYK
W czasie igrzysk rozegrano wiele dyscyplin lekkoatletycznych.
Miejski Uczniowski Klub Sportowy w Rybniku podsumował rezultaty VIII Igrzysk "Rybnik 2002". W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Miejski Uczniowski Klub Sportowy w Rybniku podsumował rezultaty VIII Igrzysk "Rybnik 2002". W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii podstawówek w biegu na 100 metrów wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Czermużyńska ze Szkoły nr 5.

Wśród chłopców pierwszy na mecie zjawił się Adam Paszek ze Szkoły nr 16. W biegu na 300 metrów najlepsza okazała się Sonia Fulbiszewska ze Szkoły nr 18, a wśród chłopców - jej szkolny kolega Bartosz Łepek. W biegu na 600 metrów również triumfowała uczennica "osiemnastki" Katarzyna Kłusek. Wśród chłopców na dystansie 1000 metrów zwyciężył Artur Syrek ze Szkoły nr 32. W rzucie piłeczką palantową najlepsze wyniki osiągnęli Anna Kwiecień (SP 22) i Mateusz Kulik (SP 34) W skoku w dal zwyciężyła Karolina Woźnicka (SP 18) i Zbigniew Gardoń (SP 18)

W kategorii szkół gimnazjalnych w biegu na 100 metrów najlepsze rezultaty uzyskali Anna Skulska (G 11) i Dawid Piksa (G 4). W biegu na 300 metrów zwyciężyła Ola Kowalczuk (G 6) i Dawid Drobny (G 1). W biegu na 600 metrów niepokonana była Magdalena Konsek (G 1), a na dystansie 1000 metrów Daniel Mura (G 12). W pchnięciu kulą najlepsze wyniki osiągnęli Agata Sosnowska (G 6) i Karol Goraus (G 3). W skoku w dal triumfowali uczniowie Gimnazjum nr 1 Ewa Cieślok i Robert Konsek. W kategorii szkół gimnazjalnych rozegrano również turniej w rzucie oszczepem. Tu najlepsza okazała się Natalia Bogdanowicz (G 2) oraz jej szkolny kolega Łukasz Skibski.

Prócz dyscyplin lekkoatletycznych rozegrano turniej szachowy. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęli Dorota Gramcow (SP 11) i Dawid Kobiałko (SP 3). Wśród gimnazjalistów najlepiej partie szachów rozegrali Karina Szczepkowska (G 6) i Wojciech Gawełczyk (G 1). Podczas igrzysk odbyły się również turnieje piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz zawody pływackie. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 zdobywając 46 punktów, a w kategorii gimnazjów triumfowali uczniowie ze szkoły nr 2 zdobywając 83 punkty.