GKS Katowice zdominował Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5:0. Zobacz ZDJĘCIA z meczu

Rafał Musioł
Kibice w Katowicach zobaczyli pokaz siły GKS, który rozgromił Podbeskidzie.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice w Katowicach zobaczyli pokaz siły GKS, który rozgromił Podbeskidzie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
SPORT. GKS Katowice rozgromił Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 i jest już w strefie barażowej. Goście zmierzają w przeciwnym kierunku tracąc kontakt z ekipami nad linią spadkową. Zobaczcie zdjęcia kibiców obu zespołów oraz z meczu.

Zobacz zdjęcia -KLIKNIJ TUTAJ,

Kibice, którzy po rundzie jesiennej skreślili już GKS Katowice z listy kandydatów do awansu są zapewne w szoku. Ekipa Rafała Góraka, trenera-rekordzisty pod względem spotkań poprowadzonych z ławki GieKSy, zalicza świetną wiosnę i wdarła się już do strefy barażowej.

Niedzielny mecz z Podbeskidziem był reklamowany jako starcie Hanysów z Góralami. Ponad 4,5 tysiąca kibiców liczyło na wielkie emocje, tymczasem zobaczyło koncert jednego zespołu.

GKS prowadzenie objął w bardzo niezwykłych okolicznościach. Po faulu Mateja Senicia na Mateuszu Marcu sędzia podyktował rzut karny. Strzał Arkadiusza Jędrycha odbił bramkarz, a dobitkę uniemożliwił faulem... Senić. W efekcie obrońca Podbeskidzia zobaczył czerwoną kartkę, a Sebastian Jarzębak znów pokazał na jedenastkę. Tym razem Jędrych się nie pomylił i było 1:0. Jeszcze przed przerwą padły dwie kolejne bramki, obie zapisał na swoje konto Marzec, a Górale sprawiali wrażenie, żenajchętniej wróciliby już w swoje Beskidy.

Po przerwie gospodarze szli za ciosem i już w 55 minucie było 4:0. Sześć minut później ręką w polu karnym zagrał jeden z bielszczan i Adrian Błąd z rzutu karnego dobił Podbeskidzie. Komplet nieszczęść zespołu Jarosława Skrobacza uzupełniła druga czerwona kartka, jaką dostał Tomasz Jodłowiec za „skasowanie” wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Kacpra Pietrzyka.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (2:0)
1:0
Arkadiusz Jędrych (28-karny), 2:0 Mateusz Marzec (37),3:0 Mateusz Marzec (45+2), 4:0 Sebastian Bergier (55), 5:0 Adrian Błąd (62-karny)
GKS Kudła - Wasielewski, Kuusk (72. Jaroszek), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (64. Shibata), Kozubal, Repka (83. Baranowicz), Marzec (64. Aleman) - Bergier (64. Pietrzyk). Trener: Rafał Górak.
Podbeskidzie Procek - Ziółkowski (70. Willmann), Mikołajewski, Jodłowiec l(83), Senić lll (26), Martinaga - Małachowski (46. Tomasik), Misztal, Lusiusz (46. Kisiell) - Bida (84. Hlavica), Sitek (46, Etoundi). Trener: Jarosław Skrobacz.