Zmarła Róża Korbel

(© Urząd Miasta Rybnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś odbędzie się pogrzeb Róży Korbel, znanej w całym regionie bizneswoman. Była jednym z pierwszych developerów w regionie, zbudowała między innymi osiedla przy ulicy Stawowej, Wolnej oraz Rudzkiej.

Zmarła Róża Korbel. Pogrzeb bizneswoman w środę, 5 lutego


Nie żyje Róża Korbel, znana w naszym regionie bizneswoman, prezes firmy AWIM Inwest, która budowała w regionie luksusowe osiedla domków. Ostatnie jej dziecko - apartamentowiec przy Plazie - wciąż jest w budowie. W Rybniku otwarła także ośrodek Ireny Eris oraz własną przychodnię onkologiczną. Chętnie wspierała przedsięwzięcia kulturalne. Spotkać ją można było między innymi na premierach teatralnych.

W 2002 roku jako prezes dużej firmy uhonorowana została prestiżowym Narcyzem, przyznawanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. - W naszym mieście i regionie jest wiele przedsiębiorczych kobiet, które wprawną ręką kierują własnym biznesem lub osiągnęły sukces w innych dziedzinach. Trzeba coś zrobić, by te kobiety się ujawniły, by „świat” poznał kto tak naprawdę nim rządzi - mówiła wówczas podczas gali wręczenia nagród.

- To była silna kobieta, mocna osobowość. Róża Korbel przecierała szlaki w naszym regionie. To wielka strata dla nas, że tak szybko odeszła - mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Róży Korbel. Była prawdziwym człowiekiem biznesu, doskonale zorganizowanym, uczciwym i skutecznym. Dzięki swojej przedsiębiorczości i zaangażowaniu wniosła istotny wpływ na wizerunek naszego miasta. Pracując jakiś czas w urzędzie miasta jako pełnomocnik prezydenta ds. realizacji projektu ISPA, w 2002 roku nadzorowała największą w Rybniku inwestycję, jaką była budowa kanalizacji sanitarnej. Zapamiętam ją jako osobę serdeczną, życzliwą i pełną energii, a zarazem niezwykle przedsiębiorczą i silną. Dla każdego miała zawsze dobre słowo, pociechę i wsparcie. Była dobrym duchem nawet najtrudniejszej sytuacji - wspomina Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Pogrzeb Róży Korbel odbędzie się dziś o godz. 15 w kościele św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim (Radlin II).

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Eterno Vagabundo (gość)

Z jej fachowości
Też korzystałem
I z jej pomocą
Dom zbudowałem.

Muszę powiedzieć:
Kobieta wspaniała.
Dla wszystkich, z uśmiechem,
Dobre słowo miała.

Do swego Imperium
Weź ją teraz Boże,
Boć Twą bizneswoman
W Niebiesiech być może.