Złote szpadzistki z RMKS Rybnik! Reprezentacja Polski zdobyła Puchar Europy [ZDJĘCIA]

RMKS, AK
W miniony weekend w Klagenfurcie odbył się indywidualny i drużynowy Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W gronie 20 zawodniczek i 20 zawodników powołanych na turniej znaleźli się reprezentanci Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Puchar Europy w Klagenfurcie – szpadzistki ze złotym medalem i Pucharem Europy

W szpadzie dziewcząt: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała i Zofia Piejak, natomiast w szpadzie męskiej: Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz i Dominik Sojka.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. W szpadzie dziewcząt w stawce 164 zawodniczek najlepiej spisała się Kinga Zgryźniak, która zajęła dobre 19 miejsce. 41 miejsce zajęła Alicja Klasik, 54 miejsce Patrycja Frystacka, 117 Zofia Piejak, 154 Beata Pękała. W szpadzie męskiej spośród 182 zawodników dobrze spisał się Wiktor Wałach, który przegrał o najlepszą „16” turnieju i zajął 29 miejsce. Sebastian Mandrysz zajął 97 miejsce, a Dominik Sojka 144 miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) rozstawiona z numerem 7, po fantastycznych meczach zwyciężyły cały turniej zdobywając złoty medal i Puchar Europy !

Startowało 28 drużyn

W szpadzie męskiej, reprezentacja Polski pod wodzą trenera Artura Fajkisa w składzie: Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), Piotr Urban (MKS GRYF MIELEC), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin) zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal.