Przebudowa skrzyżowania poprawi płynność ruchu Przebudowa skrzyżowania poprawi płynność ruchu

Przebudowa skrzyżowania poprawi płynność ruchu. (© Fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą na remont ulicy Wyzwolenia w samym centrum. Jeszcze w tym tygodniu droga ma zostać całkowicie wyłączona z ruchu.

Budowa nowej nawierzchni wraz z przebudową jednego ze skrzyżowań znacznie poprawi płynność ruchu w tym bardzo zakorkowanym obecnie rejonie miasta. Na razie jednak kierowców czeka komunikacyjny horror.

- Musimy wstrzymać ruch z uwagi na szeroki zakres prac i w celu skrócenia czasu remontu - wyjaśnia Lucyna Tyl z Urzędu Miasta.

Roboty potrwają od dwóch do trzech miesięcy. W tym czasie na ul. Wyzwolenia będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy zaopatrzenia na czas rozładunku oraz mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji.

- Dojazd będzie możliwy tylko od Ronda Gliwickiego, a wjazd od Ronda Mikołowskiego - zamknięty. W celu zachowania bezpieczeństwa na placu budowy niedopuszczalne będzie parkowanie w okolicy prowadzonych robót - ostrzegają urzędnicy.

Objazd drogi wojewódzkiej 935 (Pszczyna-Racibórz) poprowadzi ulicami: Mikołowską, Wielopolską, łącznikiem do Ronda Europejskiego, a dalej ul. Gliwicką do ul. Kotucza. Mapkę objazdu znaleźć można na: www.rybnik.eu

Remont obejmie przebudowę nawierzchni jezdni i chodników na ul. Wyzwolenia, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Różańskiego oraz budowę zatok autobusowych.

Koszt inwestycji to 6,5 mln złotych, z tego 3,2 mln miasto dostało jako dotację z Ministerstwa Infrastruktury.
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!