Laureaci Cezarów i Diamentów 2009 roku stanęli na pamiątkę do wspólnej fotografii Laureaci Cezarów i Diamentów 2009 roku stanęli na pamiątkę do wspólnej fotografii

Laureaci Cezarów i Diamentów 2009 roku stanęli na pamiątkę do wspólnej fotografii (© Fot, Marzena Bugała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Owację na stojąco zebrał wczoraj prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, podczas XIV Śląskiej Gali Business Centre Club w Promnicach.

BCC nagrodziło profesora Specjalną Statuetką Cezara. Takie statuetki odebrali również reżyser Kazimierz Kutz i Adam Kopciuszewski, dyrektor Teatru Zagłębia. Oprócz nich nagrodami BCC uhonorowało 16 firm z naszego regionu.

Członkinią Honorową BCC została europosłanka z Bielska-Białej, Małgorzata Handzlik.

- Polska znana jest z Solidarności, która zmieniła świat. Teraz dowiaduje się on o niezłomności polskich przedsiębiorców - mówił prof. Buzek, nawiązując do informacji o tym, że Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej zanotowała ostatnio wzrost gospodarczy. - Ta nagroda ma dla mnie duże znaczenie, bo dostaję ją od instytucji, która jest po to, by pielęgnować zasadę czystego prowadzenia interesów.

W laudacji były wicepremier w rządzie Jerzego Buzka, Janusz Steinhoff, przedstawił go właśnie jako człowieka zasad.

- Kapituła, która mnie wybrała, wykazała się odwagą - ocenił Kazimierz Kutz. - Jestem, jaki jestem. Obiecuję, że nadal będę służył Śląskowi.

- Jako młody aktor zagrałem powstańca śląskiego w "Soli ziemi czarnej" reżyserowanej przez Kazimierza Kutza - wspominał Adam Kopciuszewski, odbierając nagrodę po pośle Kutzu.

- Zanim trafiłam do Parlamentu Europejskiego, prowadziłam małe i średnie firmy. Obiecuję o waszych sprawach mówić w Brukseli - mówiła Małgorzata Handzlik.

Przedstawiciele biznesu nawiązywali do sytuacji ekonomicznej na świecie. - Mamy w końcu ustawę o łagodzeniu skutków kryzysu. To dobrze. Mamy także nadzieję, że będzie potrzebna jak najmniejszej liczbie firm - mówił Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC.

Z estrady ustawionej przed zameczkiem w Promnicach często padało stwierdzenie, że na kryzys trzeba mieć sposób, że nawet w trudnych czasach można robić interesy. Potwierdza to fakt, że nagrody odbierali nie tylko przedstawiciele firm nowych technologii, ale także z przemysłu ciężkiego, który na świecie mocno odczuł spowolnienie gospodarcze.

- Tak właśnie mówimy o tym, co się dzieje w gospodarce - podsumował kanclerz Loży Katowickiej BCC, Eugeniusz Budniok. - Tu, w Promnicach, nagradzamy najlepszych z najlepszych.

Podczas gali Jacek Wojewódka, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tychach, odebrał akt darowizny na sprzęt medyczny wartości 24 tys. zł. Zapłaciła za niego Fundacja Pracownicza Pro-Eko z Łazisk Górnych.

Wydarzeniu patronowała redakcja "Polski Dziennika Zachodniego".

Nagrodzeni podczas XIV Śląskiej Gali BCC

Statuetka Cezara Śląskiego Biznesu
Biuro Studiów, Projektów i Realizacji Energoprojekt-Katowice SA
GC Investment Sp. z o.o.
PHZ Baltimpex Telecom
Tomasz M. Joachimiak
Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe Proinstal Sp. z o.o.
Remag SA
TM Steel Sp. z o.o.
Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus SA (statuetka Wzorowy Inwestor)

Diamenty

Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o.
Energoinstal SA
ESAB Sp. z o.o.
Główny Instytut Górnictwa
TKP SA - Śląskie Sieci Światłowodowe
Uniserv Budownictwo Przemysłowe SA

Złote Diamenty

Energomontaż-Południe SA
Polski Koks SA
Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego Holding SA

Statuetka Specjalna Cezara

Prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Kazimierz Kutz, reżyser
Adam Kopciuszewski, dyrektor Teatru Zagłębia

Członkostwo Honorowe BCC

Posłanka do PE, Małgorzata Handzlik

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!