Dziś rano w Przegędzy na ulicy Mikołowskiej ciężarówka zderzyła się czołowo z samochodem osobowym. Kierowca osobówki w ciężkim stanie trafił do szpitala w Sosnowcu.

Do wypadku doszło około godziny 6.30 , na wysokości kościoła i szkoły podstawowej. Ciężko ranny został 20- letni kierowca forda focusa, który został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.
Póki co policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. - Wiadomo, że kierowca forda zjechał na drugi pas jezdni. Ustalamy czy wyprzedzał inne auto, czy na przykład jechał ze zbyt dużą prędkością i z tego powodu na łuku jezdni auto wyrzuciło na drugi pas - mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji. Wiadomo, że widząc zbliżające się auto kierowca tira próbował hamować i uniknąć zderzenie. W rezultacie auto przeleciało przez chodnik i zatrzymał się dopiero w pobliskim rowie na płocie położonej obok posesji. Kierowca ciężarówki nie ucierpiał.
Początkowo ulica Mikołowska była zablokowana, teraz ruch odbywa się już normalnie. Ciężarówka nadal leży w rowie, bowiem służby czekają na przyjazd specjalistycznego dźwigu, który postawi ją na koła.

ZOBACZ TOP 10 KRYMINAŁÓW 2012 ROKU

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

przegendzanin (gość)

dobrze mówicie chopcy, żodyn pacan nie pomysli ze tiry na tory to jest koszt z naszych podatkow! tak jak w szwajcarii zrobili.. noga z gazu!