Noc Świętojańska, pokaz zabytkowych pojazdów, obóz średniowieczny i prezentacje rybnickich dzielnic – to tylko niektóre z imprez, zaplanowanych na najbliższy weekend w Rybniku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę, od godz. 12.00 na rybnickim rynku prezentować się będą zabytkowe pojazdy, które o 14.00 ustąpią miejsca barwnym korowodom rybnickich dzielnic. Od 17.00 rynkowa scena należeć będzie do greckiego zespołu ludowego, Lykion ton Ellinidon z Larissy.

Do godz. 20.00 przy ul. Rynkowej trwać będzie Jarmark Śląski.

W tym samym czasie (od 15.00), na wzgórzu akademickim (Park Na Górce) zwiedzać będzie można średniowieczny obóz, a o 18.00 w kościołku akademickim odbędzie się Msza Rycerska.

Wieczorem, o godz. 19.30 na estradzie rybnickiego kampusu rozpocznie się I część Nocy Świętojańskiej. Wystąpią laureatki programu Mam Talent 2009 – Katarzyna Kowalczuk i Joanna Smajdor. O 21.00 na scenie pojawi się Ania Wyszkoni, do której godzinę później dołączy zespól Łzy. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę, na kampusie, od 20.00, II część Nocy Świętojańskiej, a w jej ramach Kabareton z udziałem Jacka Ziobry oraz kabaretów Nowaki, Neo-Nówka, Żarówki. Wcześniej (o 18.00), w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncert galowy festiwalu Złota Lira.

Impreza jest realizowana w ramach projektu „Promocji Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Patronat medialny nad projektem: Radio 90, TVP Katowice, Polska Dziennik Zachodni.Więcej na stronie: www.rybnik.eu/index.php?id=1023


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!