VI etap Tour de Pologne VI etap Tour de Pologne

(© Szymon Gruchalski / IMGstudio)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś mogą się rozstrzygnąć losy 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Szósty etap wyścigu BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska liczy 174 kilometry, a na trasie znajduje się aż osiem górskich premii.

Wczoraj 71. Tour de Pologne wjechał w góry. Po imponującym finiszu w Strbskim Plesie zwyciężył Rafał Majka. Polski kolarz z grupy Tinkoff-Saxo awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Żółtą koszulkę zachował Petr Vakoc (Omega Pharma – Quick-Step), ale wyprzedza on Majkę zaledwie o sekundę.

Dziś groźniejsi od Vakoca powinni być inni specjaliści od jazdy w górach. Tuż za Majką znajdują się Hiszpanie Benat Intxausti i Jon Izagirre, którzy tracą do Polaka odpowiednio 5 i 7 sekund. Liczymy też na dobrą postawę Marka Rutkiewicza i Przemysława Niemca, którzy również są w czołówce, a w górach czują się świetnie.

A cały dzisiejszy etap to właśnie góry. Wyścig rozpoczyna się w BUKOVINA Terma Hotel Spa, kolarze pojadą do Zakopanego gdzie są dwie rundy i dwie Premie Specjalne. Następnie pierwszy wjazd na Ząb i Górska Premia TAURON I kategorii, a potem Ściana BUKOVINA i kolejna Górska Premia TAURON I kategorii. Tych premii jest w sumie osiem. Na koniec finałowy podjazd do Bukowiny. Na mecie kolarze powinni zjawić się krótko przed godziną 19.

Tour de pologne aktualności

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kate (gość)

Transmisja Tour The Pologne Full HD! Oglądałam ostatnio z chłopakiem http://livestream365.pl/t0tighc/2/861

De23 (gość)

livestream365.pl/1inxtw5/2/744 - oglądaj z nami Tour de Pologne: 6. Etap: Bukowina Tatrzańska, polecam gorąco! Fajny czat z kibicami, możliwość wyboru jakości. ;)