(© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy cykl na łamach naszego serwisu - będziemy Wam prezentować zdjęcie mieszkańca Rybnika lub powiatu, wraz z krótkim opisem. Twarze Rybnika co piątek również w rybnickim dodatku do Dziennika Zachodniego. Ty również możesz zostać bohaterem tego cyklu!

Rybniczanin Łukasz Kubiak został mistrzem Polski w kick-boxingu. Dla młodego rybniczanina to nie pierwszy, tak spektakularny sukces. Kubiak jest jednym z najlepszych zawodników w muay thai, teakwon-do oraz kick-boxingu w Polsce. Laury zdobywa także na zawodach o randze międzynarodowej.

- Zawsze chcę się zaprezentować się z najlepszej strony i powalczyć o najwyższe laury. Bardzo się cieszę z kolejnego tytułu, który udało mi się zdobyć oraz z samego przebiegu walk - mówi Łukasz Kubiak.

Ten skromny zawodnik rybnickiego klub muay thai Absortio Gym i Taekwon-do ITF Feniks-Arete swojej pasji oddaje się bez reszty. Sztuki walki trenuje od kilkunastu lat praktycznie codziennie. W hali sportowej, gdzie ćwiczy kolejne ciosy, uniki i pady czuje się najlepiej. Na życie prywatne, spotkania z przyjaciółmi pozostaje już niewiele czasu. Ale taki tryb życia przynosi efekty.

Rybniczanin ma na swoim koncie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w taekwondo ITF i dwukrotne Mistrzostwo Polski muay thai . W tym roku zdobył również dwa brązowe medale w Pucharze Polski w taekwondo.

W najbliższym czasie Kubiak będzie walczył o kolejne tytuły podczas Mistrzostw Polski Muay Thai oraz w full kontakcie w kickboxingu.

Przy okazji udziału w przeróżnych turniejach udaje mu się także spełniać marzenia. Podczas zawodów w Tajlandii, gdzie rybniczanin występował w koszulce z orłem na piersi, miał okazję zwiedzić między innymi świątynię, w której powstawały zdjęcia do kultowego filmu "Kickboxer" z Jean-Claudem Van Dammem.

- Dla mnie było to ogromne przeżycie, ponieważ Van Damme to jeden z moich ulubionych aktorów - wspomina rybnicki zawodnik.

Przy okazji tych dalekich wojaży Łukasz ma szansę podpatrywać w akcji najlepszych wojowników na świecie, od których wciąż się uczy.ZOSTAŃ TWARZĄ TYGODNIA!
TWARZE RYBNIKA co tydzień prezentowane są w piątkowym dodatku do Dziennika Zachodniego oraz na łamach rybnik.naszemiasto.pl. Chcesz być bohaterem kolejnego odcinka cyklu? Albo znasz kogoś, kto powinien zostać osobą, o której powinniśmy napisać? Nie ma problemu! Daj nam znać, wyślij zdjęcie, napisz coś o danej osobie na rybnik@naszemiasto.pl, wpisując w tytule: TWARZ RYBNIKA.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!