Policjanci ćwiczyli przede wszystkim ustawienia bojowe Policjanci ćwiczyli przede wszystkim ustawienia bojowe

Policjanci ćwiczyli przede wszystkim ustawienia bojowe. (© fot. arc kmp)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Gliwickiej kilkudziesięciu policjantów z oddziałów prewencji z Rybnika, Katowic, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza szkoliło się na wypadek starć ze stadionowi chuliganami.

- Ćwiczenia były znakomitą okazją sprawdzenia w praktyce naszych umiejętności przywracania ładu i porządku publicznego na imprezach sportowych - mówi nadkomisarz Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Policyjny trening wyglądał bardzo efektownie. Funkcjonariusze ćwiczyli przede wszystkim szyki, które formowane są zazwyczaj podczas tłumienia zamieszek na imprezach sportowych. Co rusz przez murawę stadionu i tor żużlowy przebiegały grupy mundurowych, uzbrojonych w pałki i wyposażonych w tarcze.

- Trenowaliśmy przemieszczanie pododdziałów. Wykorzystaliśmy armatkę wodną, która zazwyczaj wspiera policjantów podczas tłumienia bójek pseudokibiców na trybunach czy samej murawie - mówi Nowara. - Te umiejętności są niezbędne podczas zabezpieczania imprez masowych, również meczów piłki nożnej, w których uczestniczą zorganizowane grupy kibiców - dodaje.

Podobne ćwiczenia policjanci z całego naszego regionu przeprowadzili na rybnickim stadionie przed rokiem. Wtedy szkolili się w walkach wręcz ze stadionowymi chuliganami.

Część funkcjonariuszy wystąpiła w roli pseudokibiców, którzy demolowali stadion, reszta policjantów uczyła się, jak spacyfikować taką potężną zadymę. Jednak w tym roku tego "elementu szkolenia" nie przerabiano.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!