Szpadziści RMKS Rybnik na Mistrzostwach Europy w Soczi [ZDJĘCIA]

Alek, RMKS
Rybniczanie na Mistrzostwach Europy Kadetów w szpadzie! Pierwszy raz w historii naszego klubu RMKS Rybnik, aż trzech zawodników zakwalifikowało się na ME.

Na olimpijskich obiektach w Soczi najlepiej z Polek spisała się Karolina Staszulonek (Piast Gliwice), która zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

Nasze debiutantki, Alicja Klasik**, zajęła 27 miejsce, Kinga Zgryźniak była 40. Obie zawodniczki w fazie walk eliminacyjnych wygrały 3 walki i zostały rozstawione w środku stawki.

W walkach pucharowych Alicja wygrała walkę o 32 z holenderką Kroese Katelin 15:9. W walce o „16” nasza zawodniczka trafiła jak się okazało na zwyciężczynię i złotą medalistkę tej imprezy, Eszter Muhari z Węgier, z którą przegrała 9:15.

Kinga Zgryźniak przegrała swoja pierwszą walkę o 32 ze Słowaczką Reginą Bursovą 11:15.

Nieco słabiej poradził sobie również debiutujący w tej imprezie , Marcin Tumas, który nie przebrnął eliminacji grupowych i zajął 80 miejsce.

Najlepszym Polakiem był Jan Socha (PKSZERM Warszawa), który zajął 8 miejsce.

W turnieju drużynowym obie reprezentacje szpady dziewcząt i chłopców zajęły bardzo dobre 6 miejsca !

Składy reprezentacji:
Kadetki: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław), Karolina Staszulonek (Piast Gliwice)

Kadeci: Marcin Tumas (RMKS Rybnik), Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław), Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Tomasz Kałuziński (UKS Olimp Lubin)