Księga okolicznościowa w Gimnazjum nr 2

Księga okolicznościowa w Gimnazjum nr 2 (© RED)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Msza, spotkania klasowe w budynku szkoły i wreszcie gala w Rybnickim Centrum Kultury - to wszystko złożyło się na obchody 50-lecia istnienia szkoły przy ul. Grunwaldzkiej w Rybniku.

W ramach obchodu jubileuszu w szkole zorganizowany został dzień otwarty. Każdy mógł zobaczyć sale lekcyjne, a także porozmawiać z nauczycielami. Tego dnia bowiem nie było normalnych zajęć. Wszystko było podporządkowane jubileuszowi.

Uroczystości były okazją, by spotkali się ludzie, którzy kilka lub kilkanaście lat temu zasiadali w jednej ławie. W ramach obchodów jubileuszu spotkali się nie tylko uczniowie i absolwenci Gimnazjum numer 2, które teraz mieści się w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej, ale także absolwenci Szkoły Podstawowej numer 10, która przed laty także miała tam swoją siedzibę.

– Wraz z kolegami byłem jednym z pierwszych uczniów, którzy ukończyli Szkołę Podstawową numer 10. Staram się jak najczęsciej spotykać z przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Ostatnie nasze spotkanie klasowe odbyło się w sierpniu ubiegłego roku. Prowadzimy kronikę klasową i korespondujemy ze sobą cały czas – mówi Wanda Szurma, absolwentka SP numer 10. – Kiedy po latach ponownie przekroczyłam próg szkoły odniosła wrażenie, że budynek jest znacznie mniejszy niż przed laty – dodaje z uśmiechem.

Na uroczystości jubileuszowe przybył także były nauczyciel podstawówki numer 10 Włodziemierz Ulak. Towarzyszyła mu żona, Barbara. – Dla nas to ważne miejsce. Przed laty Włodek był moim nauczycielem. Został moim mężem wiele lat później, kiedy ponownie spotkaliśmy się w czasie kiedy studiowałam – mówi pani Barbara. Czasy szkole wspomina z ogromną sympatią. – Nie mogłam się doczekać, kiedy zobaczę koleżanki z dawnych lat. Kiedyś byliśmy jak rodzina, więc takich ludzi się nie zapomina – dodaje.

Po zakończeniu spotkań, w Rybnickim Centrum Kultury odbyła się wielka gala, podczas której zostali uhonorowani kolejni dyrektorzy: Leszek Szymura, Cecylia Obersztyn i Marek Stojko, a także ich zastępcy. Byli i obecni uczniowie czytali swoje wspomnienia, a w części artystycznej na scenie pojawili się recytatorzy, wokaliści i szkolny zespół muzyczny.

Najciekawszym wydarzeniem była jednak "Antygona", w której wystąpiło aż 40 młodych artystów umiejętnie łączących śpiew, pantominę, taniec nowoczesny, muzykę metalową, a nawet sztukę walki capoeirę.

- Bardzo mi się to podobało. Wiedziałam, że młodzież jest zdolna, ale to, co zobaczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Występ był świetny. Brawa należą się także nauczycielom, którzy przygotowali całość w najdrobniejszych detalach - mówi jedna z zaproszonych.

Patronat nad jubileuszem szkoły objął Dziennik Zachodni.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

WIKI (gość)

Piękne 50- lecie! Uroczyście, z klasą, najpierw oficjalnie, potem wzruszająco i serdecznie. Oj, łzy niekiedy błyszczały na policzkach. Dziękuję za naukę i tę wspaniałą galę. Pozdrawiam kochaną "dziesiątkę".