Sok z granatu powinniśmy pić nie tylko dla smaku, ale i dla zdrowia. Dowiedz się, w jaki sposób wpływa na poziom cholesterolu we krwi i ciśnienie tętnicze.

Sok z granatów jest bogatym źródłem antyoksydantów. Jak wynika z badań, związki te przyczyniają się do obniżenia ciśnienia tętniczego i poziomu cholesterolu we krwi, a także regeneracji tkanek. Co więcej, chronią organizm przed stanem zapalnym i infekcjami. Naukowcy zauważyli, że osoby regularnie pijące sok z granatu są obarczone mniejszym ryzykiem chorób układu krążenia, posiadają lepszy profil lipidowy i rzadziej cierpią na choroby serca. Napój ten zapobiega także schorzeniom nerek. Za dobroczynne działanie napoju odpowiedzialny jest potas. Zmniejsza on ryzyko komplikacji typowych dla dializowanych pacjentów.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zofia (gość)

Wiedziałam, że granat jest zdrowy, ale o tych właściwościach pierwsze słyszę. Ja walcząc o odpowiedni poziom cholesterolu postawiłam na Gold Omega 3, czyli kwasy omega 3 DHA, które ogólnie maja pozytywny wpływ na ludzki organizm, począwszy od zdrowego serca, paznokci, na wyższej odporności organizmu skończywszy. Od dawna je biorę i jestem okazem zdrowia. Natomiast granaty spożywam dla smaku.

Anna (gość)

Tak czytalam już o tej cudownej właściwości soku z granatu, do tego jak się okazuje ma wiele innych cennych właściwości http://bonavita.pl/sok-z-granatu-wlasciwosci-zastosowanie-i-przeciwwskazania Co ciekawe owoc granatu uzanwany jets za owoc płodności - cóż w tym rejonie tez moze pomóc sok z granatu :)