W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łęczycanka" zaszły radykalne zmiany. 9 września rada nadzorcza spółdzielni odwołała zarząd, czyli nowego prezesa Jarosława Szymańskiego i wiceprezes Jolantę Marciniak. Powołała też nowy zarząd. Spółdzielcy są oburzeni.

Wczorajsze obrady rady nadzorczej miały przebiegać spokojnie, a członkowie mieli jedynie ustalić techniczne kwestie organizacji nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, na którym spółdzielcy zdecydowaliby o przyszłości rady. O to wnioskowało 400 członków spółdzielni. Rzeczywistość była jednak inna. Rada odwołała swojego przewodniczącego Waldemara Augustyniaka, na jego miejsce powołała Romana Kunowskiego. Następnie decyzją głosów 6:2 odwołany został nowy prezes i wiceprezes. Stary zarząd dopiero dziś został poinformowany o odwołaniu, a to oznacza, że jeszcze wczoraj SM "Łęczycanka" miała czterech prezesów. Dziś, jak twierdzi opozycyjny członek rady, prawnie nie ma nawet jednego zarządu.

Powodem odwołania zarządu była negatywna ocena dotychczasowej jego działalności i utrata zaufania - taką informację podano w uzasadnieniu. Jeszcze tego samego dnia na stanowisko prezesa i wiceprezesa spółdzielni rada powołała Janusza Muszyńskiego oraz Marka Gdulę. Jak się okazuje, decyzja powołania prezesa mogła być podjęta nieprawnie. Prezes, zgodnie z uchwałą rady z 2012 roku, zostaje wyłoniony na podstawie konkursu, a nie wyłączną decyzją rady. Na wczorajsze spotkanie przyszli oburzeni spółdzielcy, którzy nie doczekali się konkretnych odpowiedzi na swoje pytania. Dziś sytuacja się powtórzyła.

Rada musi jeszcze zdecydować o losie byłego prezesa Jarosława Szymańskiego. Odwołanie z funkcji prezesa nie rozwiązuje jego umowy o pracę. Szymański dostał już nieoficjalną propozycję pracy na stanowisku głównego księgowego.Komentarze (33)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wkurzony (gość)

Do rady proponuję młodych z wyższym wykształceniem,ewentualnie średnim. Niech pracują społecznie.Nie będzie dużo chętnych, nie będzie walki o korytko. Zostaną wtedy Ci, co chcą coś zrobić dla spółdzielni.Moherowemu społeczeństwu dziękujemy.

s.mlecz. (gość)

Ktoś napisał, że R. przew. - i śmietanę i twaróg i wódkę w Biedrze , dodam jeszcze do tego węgiel ( 5 kg. dziennie ) w skrzynce od twarogu.

Grażyna L...... (gość) (Uważna)

Szanowna Pani - przedstawia się " Uważna" - boi się pani słowa odważna"?
Kto pani zabronił działania? proszę iśc i działac.... a jak pani zrobi 10 % tego co obrażani przez panią likwidator i klawisz to byc może nabędzie pani prawo do wystawiania ocen.
Ja w przeciwieństwie do pani bywam w spółdzielni.
Uważam zresztą, że pani jest albo z istniejącego układu albo jest pani zwolenniczką burd,awantur i skandali tego układu a może uczestniczką/uczestnikiem tego układu.

precz z ubekami (gość)

nie martwcie się walne na pewno się odbędzie i wtedy zamiast klepać w klawiaturę przejdziecie do czynów. Wypie..... limy wszystkich i wtedy MŁODZI DO RADY! Odetniemy pępowinę ubecji, traktorzystą po 7 klasach podstawówki, oraz czerwonoskórym. Ale zacznijcie działać bo na ostatnich walnych widziałem bardzo mało młodych ludzi. Więc do dzieła Panowie i Panie

przemek (gość) (KAT)

Trzeba było się uczyc a później sumiennie i uczciwie pracowac to też byś sobie domek postawił.Przypuszczam, że wszystko co umiesz to klepac w klawiaturę i czekac aż ktoś Ci coś da.

ynkwyzytor (gość)

myślisz, że każdy cierpi na to co ty? śmaluj klemem i nie plykaj bo sobie majciochy upaskudzis :DDDDDDDDDD

bezstronny (gość) (Uważna)

Pani Uważna , zanim Pani coś napisze proszę poczytac,spytac się kogoś itd.
Wie Pani - pisac każdy może a papier przyjmuje wszystko. Co ma Pani do Zielińskiego - wystarczy go zapytac.... normalnie.

Obsrwator (gość) (Kobieta pracujaca)

Kobieto pracująca - pracuj dalej i troszkę zacznij myśleć , chyba że twoja praca nie wymaga tego. Ja swoje już wypracowałem i myślę ,że stać mnie na coś więcej niż buractwo rady nadzorczej spółdzielni.

Kobieta pracujaca (gość) (Obserwator)

Obserwator, a tobie żal, że się nie załapałeś. Syndrom Polaka : sam nie zarobiłem, ale dlaczego innym ma być lepiej. Do roboty palancie

Uważna (gość)

Likwidator i klawisz w końcu podjęli słuszne decyzje. Do domciu cerować skarpety. Pan radny Karol pilnuje własnych interesów ( nie narazić się wyborcom do Rady Miasta ). Widziałam, jak prowadzał się przez ileś lat ze starą władzą, a teraz układał się z wrogami sprzed kilku miesięcy. A teraz znowu zmienił front. Zależy skąd wiatr zawieje. Rozliczymy go !!!

tez zatroskany (gość) (zatroskany członek)

Człowieku ! wyobraz sobie ze własnie ludzie robia to w trosce o dobro tej spółdzielni Przeciez członkowie chca tylko jednego - Zwołac Walne !Dosc samowoli i prtywatnego folwarku. Niech ci ktorzy płaca i utrzymuja ta społdzielnie podejma decyzje co dalej - przestrzegajcie prawa !