Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bezdroża zapraszają do kolejnej podróży, tym razem za cel obierając magiczne zakątki północnej Europy. Ci, którzy wybierają się w najbliższych miesiącach do Norwegii, Szwecji, Finlandii bądź Danii, mogą skorzystać ze skarbnicy wiedzy zamkniętej na blisko 650 stronicach przewodnika „Skandynawia. Śladami Wikingów” autorstwa Petera Zralka.

Przewodnik ten pozwala poznać geografię i historię krajów skandynawskich. Opisy poszczególnych miast i regionów geograficznych przybliżą ich specyfikę, wciągając Czytelnika w fascynującą przygodę z tradycją północnych ludów. Całość uzupełniają propozycje tras zwiedzania, anegdoty, mapy, rysunki, zdjęcia, słowniczki i indeks. Dzięki nim samodzielną podróż do krajów skandynawskich będzie można z łatwością zorganizować.

Skandynawia spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych podróżników. Od gór poprzez płaskowyże, jeziora, lasy aż po piaszczyste plaże i głębokie fiordy. Od chłostanego wiatrami Nordkapp po uliczki Kopenhagi. Od mroźnej siedziby św. Mikołaja po Drogę Trolli. Śladami tak sławnych pisarzy i artystów, jak Astrid Lindgren, Gustav Vigeland, Edvard Munch czy Edvard Grieg. Szlakiem popularnych stolic sportów zimowych. Podróż po Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii z pewnością pozostawi niezatarte wrażenia w każdym, kogo pociąga związek niepowtarzalnej natury z kulturą.

We wszystkich czterech krajach skandynawskich przez cały rok organizowane są rozmaite festiwale, wystawy, pikniki, jarmarki, koncerty, targi. Szczególnie w okresie letnim, będąc w Norwegii, Szwecji, Danii bądź Finlandii, warto wybrać jedną z licznych propozycji kulturalnych.

Skandynawia. Śladami wikingów
Peter Zralek
Bezdroża Sp. z o.o., 2010

Liczba stron: 648. Cena: 59.90 zł


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!