Absolwenci szkół średnich, którzy nie wybrali jeszcze dla siebie uczelni wyższej mają szansę na studia w trybie dziennym. Niektóre publiczne szkoły wyższe uruchomiły dodatkową rekrutację na mniej popularne kierunki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Anna Korzekwa, rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego powiedziała, że na uczelni jest jeszcze około 100 wolnych miejsc na czterech kierunkach: filologii rosyjskiej, psychologii w języku angielskim, fizyce i astronomii.

Zdecydowana większość uczelni prowadzi jeszcze rekrutację na niestacjonarny tryb studiów. Piotr Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej powiedział, że na uczelni jest jeszcze miejsce dla ok 350 studentów wieczorowych i zaocznych. Podkreśla jednak, ze kryterium przyjęć jest taki sam, jak na studia dzienne. Maturzysta musiał zdawać na poziomie rozszerzonym matematykę lub fizykę, historię, geografię lub WOS oraz dwa języki z czego jeden mógł być na poziomie podstawowym.

Absolwenci mogą też wybrać prywatne uczelnie. Tam rekrutacja trwa do końca września. W wielu przypadkach zapisy odbywają się już po rozpoczęciu roku akademickiego.

W Polsce nie ma centralnego systemu, który pokazywałby spis wolnych miejsc na wszystkich uczelniach. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zbiera tylko dane statystyczne już po zakończeniu rekrutacji. Absolwenci są zmuszeni do samodzielnego poszukiwania studiów dla siebie na stronach poszczególnych uczelni.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!