ROW Rybnik przegrał z Cracovią Kraków [ZDJĘCIA I RELACJA]

AREK, Piotrek
ROW Rybnik przegrał z Cracovią Kraków 1:3
ROW Rybnik przegrał z Cracovią Kraków 1:3 Zbigniew Harazim
ROW 1964 Rybnik przegrał na własnym stadionie z Cracovią Kraków 1:3 w 1/32 Pucharu Polski. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

Do 58 minuty spotkania, piłkarze ROW-u Rybnik jedną nogą byli w 1/16 finału Pucharu Polski. Niestety od początku uznawana za faworyta drużyna Cracovii nie pozwoliła sprawić sensacji i zaaplikowała podopiecznym Rolanda Buchały w sumie trzy gole, pokonując Rybniczan 3:1.

Schodząc na przerwę po pierwszej połowie meczu oczy ze zdumienia przecierali nie tylko zgromadzeni na stadionie kibice, ale także z pewnością piłkarze Cracovii. Po bramce strzelonej przez Piotra Okuniewicza w 42. minucie spotkania, zielono-czarni prowadzili. Bramce, która padła w kuriozalnych okolicznościach.

Bramkarz drużyny z Krakowa chciał wybić toczącą się piłkę, ale trafił w nadbiegającego Piotra Okuniewicza i piłka zatrzepotała w siatce. ROW może nie był stroną przeważająca w tym spotkaniu, ale to on schodził do szatni jako zespół, który prowadził w tym spotkaniu.

Pewne było, że w drugiej połowie Cracovia rzuci się do odrabiania strat. Zmotywowani słowami swojego charyzmatycznego trenera, Michała Probierza, piłkarze z Krakowa w drugiej części spotkania odrobili straty z nawiązką.

Zabójcze dla ROW-u okazały się rzuty rożne. Na przestrzeni dwóch minut w 58 i 59. minucie spotkania piłkę do bramki skierowali najpierw Filip Piszczek, a potem Michał Helik. Podopiecznych Rolanda Buchały dobił Sergei Zenjov w 77. minucie meczu. Ostatecznie ROW uległ Cracovii 1:3. Trzeba jednak przyznać, że zielono-czarni tanio skóry nie sprzedali, Cracovia przystąpiła bowiem do tego spotkania w najsilniejszym składzie.

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 2. Jan Janik (78, 17. Michał Rostkowski), 3. Szymon Jary, 21. Michał Bojdys - 7. Marek Krotofil, 6. Bartłomiej Wasiluk (63, 9. Przemysław Brychlik), 11. Dominik Zawadzki, 23. Robert Tkocz, 13. Kamil Spratek, 4. Paweł Jaroszewski (70, 8. Mateusz Mazurek) - 20. Piotr Okuniewicz.

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 33. Kamil Pestka - 10. Sergei Zenjov, 8. Milan Dimun, 14. Damian Dąbrowski (55 Javi Hernández), 27. Marcin Budziński, 11. Mateusz Wdowiak (82 Sierdier Sierdierow) - 26. Filip Piszczek (71 Jakub Serafin).