ROW 1964 Rybnik wygrał z Kluczborkiem w Pucharze Polski ZDJĘCIA

Barbara Kubica
ROW Rybnik - MKS Kluczbork
ROW Rybnik - MKS Kluczbork Barbara Kubica
Piłkarze KS ROW 1964 Rybnik pokonali dziś na własnym boisku drużynę MKS Kluczbork. Mecz rozgrywany byl w ramach Pucharu Polski.

ROW 1964 Rybnik pokonał dziś 2:0 na własnym stadionie drużynę MKS Kluczbork. Mecz rozgrywany był w ramach eliminacji Pucharu Polski. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.
Mecz w Rybniku rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem, ze względu na ulewę, która przeszła nad miastem na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem. Trzeba było zbierać wodę z zalanego boiska.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale bramkę zdobyli tylko zawodnicy MKS. Sędzia spotkania gola jednak nie uznał i odgwizdał spalonego. W drugiej połowie na boisku działo się nieco więcej. Padły bowiem dwie bramki. Pierwsza w 48 minucie, a autorem samobójczego trafienia był zawodnik MKS Radosław Kursa. Gola na 2:0 dla rybniczan w 76 minucie zdobył Michał Płonka.

Wygrywając z MKS ROW Rybnik zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Pucharu i już 25 lipca zagra z Dolcanem Ząbki.