Innowacyjność jest nie tylko źródłem przewagi konkurencyjnej poszczególnych podmiotów, ale może stać się też motorem polskiej gospodarki. Innowacje to wbrew obiegowym opiniom nie tylko kosmiczne technologie czy rozwiązania "high tech" wymagające ogromnych nakładów i specjalistycznej wiedzy. Można je znaleźć w różnych sferach działalności przedsiębiorstw, samorządów i innych organizacji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nawet najmniejsze firmy wprowadzają przełomowe zmiany w swojej ofercie, metodach produkcji, organizacji pracy czy metodach zarządzania, dzięki którym stają się bardziej konkurencyjne, pobudzają lokalny rynek i oferują klientom i kontrahentom zupełnie nowe rozwiązania.

Innowacje to nowe bądź znacznie ulepszone produkty i usługi. Ale nie tylko. Coraz częściej przedsiębiorstwa wprowadzają innowacyjne metody produkcji lub sposób świadczenia usług, dzięki wdrażaniu nowej technologii, inwestycji w linie technologiczne, maszyny i urządzenia . - Mniej znanym, ale również bardzo istotnym przykładem są innowacje organizacyjne, które dotyczą nowych metod działania w organizacji - wyjaśnia Krzysztof Duchnowski, prezes zarządu Fundacji Innowacji i Rozwoju. Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób usprawnić funkcjonowanie naszej firmy np. w zakresie zarządzania, podziału zadań, zakresu kompetencji czy też przepływu informacji, aby zwiększyć swoje szanse na rynku oraz ograniczyć koszty prowadzenia działalności.

Tymi najlepszymi rozwiązaniami warto się chwalić. - Aby wielu użytkowników mogło cieszyć się innowacją, konieczne jest jej upowszechnienie. Wie o tym każdy, kto używał telefonu komórkowego na początku lat dziewięćdziesiątych i dziś - podkreśla Tomasz Kierzkowski, dyrektor Biura Funduszy Unii Europejskiej oraz Programów Publicznych Banku Pekao S.A.

- Jednak promowanie innowacji to trudne zadanie, zwłaszcza dla niewielkich firm czy organizacji działających na rynkach lokalnych, nie mających takiej siły przebicia i możliwości finansowych jak rynkowi giganci - dodaje Kierzkowski. Tę lukę wypełnia konkurs Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010, którego organizatorem jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Uczestnictwo w konkursie pozwala pokazać nowe rozwiązania na szeroką skalę.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

olo (gość)

tzw publiczne i mainstreimowe media poswiecaja bandzie czworga setki razy wiercej czasu antenowego łamiac ustawe
w TVP zdrajca Komuchowski 62 godziny , Kaczynski i Napieralski okoloo 5 godzin , a Korwin Mikke z wielka łaską 13 minut w czwartek na tvp info
gdzie tu sprawiedliwosc
JKM czasem mignie w coniektorych wiadomosciach
ale oczywiscie z wyciszonym dzwiekiem- jakze by inaczej
szyderczo wykpiewany przez redaktora w zmanipulowanym do granic absurdu probujacym go osmieszyc kilkusekundowym news
Jedyny i konkretny, inteligentny- ten ktory nie boji sie przeciwstawic reszcie skrumpowanej swinskiej sejmowej mafi
glosujmy na Jorwina Mikke , niedajmy sobie wmowic ze ten ktory smaruje sondazowni kase - jest tym ktory wygra
niedajmy sobie wmowic ze glosujac serccem marnujemy swój głos

nawet jesli odstrzszaja Cie jego coniektore radykalne poglady , to niezaprzeczysz sobie ze jest to jedyny patriota wśód kandatów
reszta gada tylko to co wyborcy chcieli by uslyszec- i cala ta reszta nie zawacha sie wszystkiego co glosli odwolac w nastepny dzien po wyborach smiejac ci sie prosto w twarz.
nikt lepszy niz Korwin Mikke sie nam nietrafi
wyborco jesli tego niewidzisz to jestes ślepy i gluchy
obudzisz sie pod rosyjskim albo niemieckim zaborem i zaplaczesz za Janem Korwinem Mikke i nad swoja bezmyslnoscia i glupota - ale wtenczas bedzie juz za póżno !
wpisz w google Youtoube JKM
przekonaj innych - poswiec minute wklej ta wiadomosc - poinformuj innych ze jest 10 kandydatow