(© Polskapresse)

Jak zacząć odchudzanie? Najlepiej od lodówki. W jaki sposób może ona pomóc w zrzuceniu nadmiaru kilogramów?

Odchudzanie warto rozpocząć od rewolucji w lodówce. Wszystkie produkty ułóż na pułkach, aby wiedzieć, które się skończyły, a których jest za dużo. Dobrym pomysłem jest umieszczenie warzyw i innych drobnych pokarmów w plastikowych pojemnikach. Następnie pozbądź się jedzenia kalorycznego i niezdrowego. Nie kupuj go dla dzieci ani małżonka – stanowić będzie silną pokusę do porzucenia diety odchudzającej. W lodówce powinno znaleźć się miejsce dla warzyw, które dzięki błonnikowi redukują apetyt. Po zakupach od razu umyj i pokrój warzywa, aby były gotowe do spożycia. Jeżeli nie potrafisz odmówić sobie słodkości, zastąp je zdrowszymi odpowiednikami.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marzena (gość)

Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego ze odchudzanie to nie tylko liczenia kalorii, Jestem uczestniczka kursu Wyzwanie na Odchudzanie organizowanym przez Centrum Promocji Wellness gdzie uczę się jak robić zakupy, czytać etykiety i jak bez liczenia kaorii komponować smaczne dania i co tydzień chudnę około kilogram :)

Jakma (gość)

cos w tym jest! ja zrobiłam jeszcze gruntowniejsze "porządki" w lodówce. pozbyłam się tłustych mięs, niezdrowych jogurtów i tłustej śmietany, to wszystko zastąpiłam zdrowszymi zamiennikami. i musze powiedzieć, ze to wcale nie smakuje gorzej! a te wszystkie porady zawdzięczam mądrej dietetyczce - http://promocjadiety.pl/plan-diety .postanowiłam przejść na dietę i wyszukałam konsultacje zywieniowe online. wygodne to i tanie :)