Zespół przygotowuje się właśnie do wydania swojego debiutanckiego albumu Zespół przygotowuje się właśnie do wydania swojego debiutanckiego albumu

Zespół przygotowuje się właśnie do wydania swojego debiutanckiego albumu. (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Kurczat z Rybnika, który często występuje podczas lokalnych imprez, właśnie wydał swój debiutancki singiel. Płytka z ich pierwszą piosenką trafiła już do najważniejszych stacji radiowych w Polsce. Utwór nosi tytuł "Wirtualny pies".

Teraz przed zespołem najtrudniejszy okres, czyli czekanie na opinię redaktorów muzycznych.- Mamy nadzieję, że piosenka przypadnie wielu osobom do gustu. Nasz debiutancki singiel dobrze oddaje klimat tworzonej przez nas muzyki - mówi Bartek Gruszczyk, jeden z członków zespołu.

Pierwszy singiel, który ma wypromować zespół, opowiada o życiu w wirtualnym świecie w lekki, nieco ironiczny sposób. W takiej atmosferze nakręcony został również klip do tej piosenki.

Zespół powoli kończy także pracę nad pierwszym albumem. Na krążku oprócz "Wirtualnego psa" znajdzie się także 14 innych piosenek zespołu. - Premierę albumu zatytułowanego "Niezamknięte koło" planujemy na przełomie września i października - mówi Oskar Puchałka, muzyk zespołu. - Cieszymy się, że tak szybko znalazła się firma, która chętnie wyda nasz debiutancki krążek. Na szczęście nie mieliśmy większego problemu ze znalezieniem wydawcy - dodaje Bartek Gruszczyk.

Jak na razie, chłopaki mają na swoim koncie zwycięstwa w kilku przeglądach muzycznych m.in.: podczas ubiegłorocznego festiwalu Around The Rock, który odbywa się w Czerwionce-Leszczynach. Główną nagrodą tego festiwalu była przepustka do profesjonalnego studia nagraniowego, w którym młodzi muzycy mogli spędzić za darmo 50 godzin. Rybniccy muzycy nie marnowali czasu i regularnie spotykali się na próbach. Żeby nagrać cały materiał na debiutancką płytę musieli wykupić kolejne 150 godzin. Utwory, które będą stanowić zawartość albumu, to autorskie kompozycje zespołu, a wszystkie teksty są dziełem Bartka Gruszczyka. Przypomnijmy, że zespół Kurczat gra już od 8 lat. W swoim repertuarze mają utwory rockowe i alternatywne. We wrześniu ubiegłego roku wygrali pszczyński przegląd amatorskich zespołów młodzieżowych Żubrowisko. W 2006 roku zajęli drugie miejsce na Letniej Scenie Talentów w Żorach.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!