Po dwóch wygranych meczach z Argentyną polscy siatkarze polecieli z San Juan do Hawany. Rywalem biało-czerwonych w kolejnym meczu Ligi Światowej będzie prowadząca w grupie D Kuba.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- To silny rywal, jednak przy naszej dobrej grze jest do pokonania - uważa Paweł Zagumny, który miał dołączyć do kadrowiczów w stolicy Kuby. Trener Daniel Castellani zrezygnował jednak z tego zamiaru i grę polskiej drużyny poprowadzi jeden z dwójki rozgrywających Łukasz Żygadło lub Grzegorz Łomacz. Obaj byli krytykowani za swoją grę, na dodatek Żygadło nabawił się drobnej kontuzji.

- Na szczęście wszystko jest już w porządku, podobnie jak w przypadku Patryka Czarnow-skiego. Jego kontuzja stawu skokowego nie była taka groźna, jak się początkowo wydawało - poinformował menedżer polskiej ekipy Witold Roman.

Nasi siatkarze po dwóch porażkach z Niemcami potrafili się podnieść i pokonali na wyjeździe Argentynę. Jak będzie z Kubą, która nie zaznała jeszcze porażki? Polacy, by myśleć o awansie do finału LŚ nie mogą sobie pozwolić na potknięcie.

- Na pewno tanio skóry nie sprzedamy, powalczymy o korzystny wynik, choć jednocześnie zdajemy sobie sprawę z jakim rywalem przyjdzie nam się zmierzyć - nie ukrywa Michał Winiarski. - Dobrze, że szybko zapomnieliśmy o porażkach z Niemcami, potrzebujemy jednak trochę czasu na zgranie. Z meczu na mecz powinno być lepiej - zapewnia "Winiar".

Kubańczycy w ubiegłorocznej "światówce" zajęli czwarte miejsce, ulegając w meczu o podium Rosjanom. Trener Orlando Sa-muels Blackwood od tego czas odmłodził swoją drużynę. Liderem jestw tej chwili zaledwie 17-letni Wilfredo Leon Venero, a Kubańczycy powoli wracają na salony światowej siatkówki.

Spotkania Kuby z Polską odbędą się w piątek i sobotę w Hawanie (2.40 czasu polskiego).

Zmiany w PlusLidze

W najbliższym sezonie obowiązywać będą nowe zasady w rozgrywkach PlusLigi siatkarzy. Po rundzie zasadniczej (wszyscy grają mecz i rewanż) sześć najlepszych zespołów zagra o mistrzostwo (także mecz i rewanż). Cztery najlepsze zespoły zmierzą się później w play off do trzech zwycięstw systemem pierwszy z czwartym i drugi z trzecim. Zwycięzcy zagrają w finale, pokonani o brązowy medal. Pozostałe cztery zespoły będą walczyć o utrzymanie. W obu przypadkach drużyny zagrają każdy z każdym, a później będzie play-off (7. drużyna zmierzy się z 10. a 8. z 9.). Zwycięzcy zapewnią sobie utrzymanie, natomiast przegrani powalczą o miejsce dziewiąte, dające prawo do barażu z drugą drużyną pierwszej ligi. Wprowadzono także rozgrywki drużyn młodzieżowych do lat 23. JAŹ


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!