Noworoczny Międzynarodowy Turniej Szachowy w Rybniku [ZDJĘCIA]

AK
organizator zawodów
6 stycznia w Fundacji PGE Energia Ciepła odbył się XXIII Noworoczny Międzynarodowy Turniej Szachowy OPEN Rybnik 2019. Do rywalizacji przystąpiło 50 zawodników z Finlandii i Polski.

Noworoczny Międzynarodowy Turniej Szachowy w Rybniku

W zawodach, które zainaugurowały szachowy rok 2019, uczestniczyli medaliści mistrzostw Europy i świata. Szachiści z Finlandii i Polski, m.in. z: Trzebini, Katowic, Opola, Częstochowy, Bielska-Białej, Rydułtów, Goleszowa, Gliwic, Żor, Olkusza, Jastrzębia-Zdroju, Czerwionki Leszczyn, Kędzierzyna-Koźla, Raciborza i Rybnika grali systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, po 15 minut na zawodnika. Warto wspomnieć, że najmłodszy uczestnik miał 6, a najstarszy 80 lat.

– Szachy sprawiają mi wielką przyjemność, niezależnie od miejsca zawodów, są sposobem na życie i jak widać, mogą łączyć pokolenia – podkreśla najstarszy uczestnik, Antoni Prokopczuk z Kędzierzyna-Koźla.

Wszystkie rozegrane partie były emocjonujące i stały na wysokim poziomie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył kandydat na mistrza, zawodnik UKS Ognisko Rydułtowy Henryk Samborski, który zdobył 8 punktów. 7,5 punktu oraz drugie miejsce zajął Kazimierz Drabiniok (Zefir Boguszowice), a na trzecim miejscu z dorobkiem 6,5 punktów uplasował się zawodnik TS Kuźnia Rybnik Sebastian Hasiński.