Nowe banknoty w Polsce. W kwietniu 2014 roku do obiegu wprowadzone zostaną nowe polskie banknoty. Wbrew plotkom, nie będzie wśród nich banknotu o nominale 500 złotych. W ramach zmian, które wprowadza NBP, banknoty: 10 zł, 20 zł, 50 zł oraz 100 zł zyskają nowe zabezpieczenia przed fałszowaniem oraz nieco zmieniony wygląd: odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso. Nowy banknot o nominale 200 zł zostanie wprowadzony nieco później. Zobacz wzory nowych banknotów w Polsce [ZDJĘCIA].

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mariola (gość)

Cześć ;*.
Odbierzcie swoje doładowanie z tej strony ;).
Każde doładowanie działa raz na jeden telefon.
[ http://amitam.co.pl/s/doladuj-telefon-24h ]
Ja już swoje odebrałam :D

virusiewicz (gość)

i pewno tak będzie że fałszerze szybciej je wypuszczą na rynek niż NBP.. I zaraz pewno podatki podniosą bo przecież nasz super kraj wydał tyle milionów na poprawe bezpieczeństwa naszego banktonu. jeszcze troche to takie pieniądze będziemy oglądać w na obrazkach a nie w portfelach

M (gość)

Dla zainteresowanych link do źródła: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2013/20130924_zmodernizowane_zabezpieczenia.html

M (gość) (bucior)

Euro w Polsce nie będzie dlatego że wprowadziłoby to waśnie narodowe na tle który z bohaterów narodowych ma być na najwyższym nominale - Wojtyła,Wyszyński czy Popiełuszko :-)))

M (gość) (ola)

Właśnie po to wydają żeby zmniejszać skalę fałszerstw i strat z tego tytułu, po to każdy bank emisyjny na świecie co jakiś czas wprowadza ulepszone banknoty do obiegu. Zrozumiałaś?

POLAK (gość)

Nie rozumiecie, nikt nie mówi kiedy będą wycofane stare, bo chodzi o uruchomienie zaskórniaków ze "skarpety" i wprowadzenie ich do obiegu, ana to liczą że obroty się zwiększą, a pewne środki zdeponowane pod prześcieradłem będą wprowadzone w obieg.

dawnoniebyłodwóchstów (gość)

Kochanie widziałeś gdzieś 200 złotych ?
Tak , na wiosnę 1997 roku kiedy byłem jeszcze kawalerem... :)

ola (gość)

nie mają durnie na co wydawać naszych pieniędzy ??? ile to milionów złotych pójdzie na taką wymianę ?????????? a za pół roku wpieprzą podwyżki żeby załatać dziurę budżetową !!!!!!! żenada !!!!!!!! co tu się dzieje w tym kraju to już jest tragedia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kola (gość)

pewnie zmieniajmy obrazki a Polak i tak potrafi to też podrobią tylko szkoda tej kasy którą wydadzą na te odnowe