(© archiwum)

Aby móc cieszyć się zdrowym sercem w przyszłości, zadbaj o nie już dziś! Jak ustrzec się przed problemami kardiologicznymi?

O zdrowe serce należy dbać także w młodym wieku. W jaki sposób? Przede wszystkim unikając słodzonych napojów gazowanych i innych bogatych w cukier produktów spożywczych, a także mięsa – w szczególności przetworzonego. Z drugiej strony w jadłospisie uwzględnić należy owoce i warzywa, które regulują poziom cukru we krwi. Korzystne okażą się także zawierające kwasy tłuszczowe omega-3 ryby, orzechy i oliwa z oliwek. Należy pamiętać o ruchu o średniej intensywności, np. energicznych spacerach. W zapobieganiu chorobom serca istotna jest także walka ze stresem i rzucenie palenia. Wysoka waga sprzyja problemom kardiologicznym, dlatego, aby ustrzec się przed zawałem czy udarem, należy dbać o sylwetkę.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

magda (gość)

Wiem, że dbanie o serce to mój obowiązek i to właśnie ja muszę przeciwdziałać chorobom układu krwionośnego, nikt inny tego nie zrobi za mnie.Sposób w jaki należy zadbać o moje serce jest również poruszony na stronie gramozycie.pl Zaznajomiłam się tam z informacjami związanymi z poprawą i utrzymaniem dobrej kondyncji swojego zdrowia.