Jako pierwsi z nowej pływalni skorzystali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jako pierwsi z nowej pływalni skorzystali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Jako pierwsi z nowej pływalni skorzystali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. (© Fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowoczesna, wybudowana za ponad 16 milionów złotych kryta pływalnia w rybnickiej dzielnicy Boguszowice została w końcu oddana do użytku. W miniony wtorek do basenu jako pierwsi wskoczyli ratownicy rybnickiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od środy obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców.

- Bardzo się cieszę, że w naszej dzielnicy coś zaczęło się dziać. Władze zawsze zapominały o Boguszowicach i inwestowały w centrum, a to przecież na naszych osiedlach mieszka najwięcej ludzi. Teraz dzieci zamiast spędzać wolny czas na klatkach schodowych pewnie chętnie będą chodziły na basen - nie kryje radości Ilona Fidak, mieszkanka osiedla Południe w Boguszowicach. - Będę chodził na basen chyba codziennie - dodaje jej 7-letni syn Karol.

Nowa pływalnia powstała w miejscu, gdzie jeszcze niedawno straszył szkielet budynku wzniesionego kilkanaście lat temu na zlecenie kopalni Jankowice, w którym miał się mieścić właśnie kryty basen. Budowa gmachu nie została jednak zakończona, a ogrodzona konstrukcja odstraszała jednak swym wyglądem i była także jednym z ulubionych miejsc złomiarzy, którzy w poszukiwaniu zarobku rozkradali co bardziej cenne elementy szkieletu. W końcu, dwa lata temu, miasto zdecydowało się na sfinansowanie dokończenia budowy. Efekt długich prac budowlanych jest imponujący. W przestronnym budynku znalazło się miejsce na dwie niecki basenowe.

Główny basen ma 25 metrów długości i ponad 12 metrów szerokości. Tuż obok znajduje się mniejszy basen, który przeznaczony jest dla dzieci i osób, które dopiero uczą się pływać. - Dodatkowo w budynku mieści się zespół czterech saun z szatniami, natryskami i specjalną wypoczywalnią. Są też szatnie damskie, męskie oraz część przygotowana specjalnie dla potrzeb osób niepełnosprawnych - wylicza Lucyna Tyl, rzeczniczka rybnickiego urzędu miasta. Mieszkańcy mają także do dyspozycji trybuny, które są w stanie pomieścić ponad 200 osób. Boguszowicki obiekt jest więc idealnym miejscem do organizacji imprez pływackich. Inwestycja pochłonęła blisko 16 milionów złotych, z czego 2,5 miliona pochodziło ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę potrzebnej kasy wyłożyło miasto.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!