Dziś z lotniska korzystają piloci aeroklubu Dziś z lotniska korzystają piloci aeroklubu

Dziś z lotniska korzystają piloci aeroklubu. (© Fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj prezydent Rybnika Adam Fudali wykupił od Skarbu Państwa lotnisko aeroklubu, położone w dzielnicy Gotartowice. - To był symboliczny zakup, a w rzeczywistości przekazanie miastu tego terenu. Za cały obiekt zapłaciliśmy symboliczne 100 złotych - mówi prezydent Fudali.

Przejęcie terenu to pierwszy krok ku temu, by w Gotartowicach powstało lotnisko z prawdziwego zdarzenia z betonowym pasem startowym, na którym mogłyby być obsługiwane samoloty zabierające na pokład nawet 18 osób. Koncepcję rozbudowy tego miejsca wspólnie z miastem przygotowuje Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw. - Zawiążemy z agencją spółkę, która zajmie się inwestycją - mówi prezydent.

Według planów, na terenie trawiastego lotniska, które dziś służy głównie pilotom miejscowego aeroklubu, ma powstać 900-metrowy, betonowy pas startowy, wieża kontrolna, hangary i poczekalnia dla pasażerów. Lotnisko ma być gotowe najpóźniej w 2013 roku. Inwestycja pochłonie około 60 mln złotych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!