Księża Teodor Suchoń i Marek Bernacki zachęcają rybniczan do uczestnictwa w "Marszu dla Jezusa" Księża Teodor Suchoń i Marek Bernacki zachęcają rybniczan do uczestnictwa w "Marszu dla Jezusa"

Księża Teodor Suchoń i Marek Bernacki zachęcają rybniczan do uczestnictwa w "Marszu dla Jezusa". (© fot. Katarzyna Spyrka.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Młodzież z 14 krajów Europy przyjedzie dziś do Rybnika, by wziąć udział w europejskim zlocie młodzieży, który odbywać się będzie pod hasłem: "Światło i życie dla Europy". Zlot organizuje parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Uroczyste przywitanie gości odbędzie się dziś o godz. 19 w Parku Górnika w Chwałowicach.

- Swój przyjazd potwierdzili już Włosi, Hiszpanie, Białorusini, Ukraińcy, Węgrzy, Niemcy i Czesi. W sumie 14 grup. Razem z opiekunami przyjedzie do nas około 150 gości. Chcemy zintegrować naszą młodzież z ich rówieśnikami z całej Europy - mówi ksiądz prałat Teodor Suchoń, proboszcz parafii w Chwałowicach.

Młodzież spędzi w naszym mieście pięć dni. W tym czasie będą mieli okazję odwiedzić najciekawsze miejsca w regionie i poznać lokalną kulturę. Wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Polski będą modlić się, bawić i dyskutować. - Chcemy zabrać młodych Europejczyków do najważniejszych miejsc, czyli obozu Auschwitz w Oświęcimiu, na Wawel oraz na Jasną Górę, gdzie odbędzie się msza święta w kilku językach - informuje ksiądz Suchoń. Uwieńczeniem pięciodniowego pobytu gości w Rybniku będzie "Marsz dla Jezusa", który we wtorek przejdzie ulicami miasta. Pomysł zorganizowania tego typu imprezy w Rybniku zrodził się już kilka lat temu, ale ze względu na spore koszty przedsięwzięcia, do tej pory nie doszło ono do skutku. Pomysł w końcu udało się doprowadzić do końca dzięki temu, że do akcji włączyły się wszystkie rybnickie parafie. - Mamy 27 państw należących do Unii Europejskiej i tyle samo dzielnic w mieście, więc dobrze, że wszyscy chcieli wziąć w tym udział. Każda parafia nagłośniła akcję u siebie i dzięki temu do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się sporo chętnych z całego miasta. Pomoc parafian jest niezbędna, bo to w ich domach nocować będą goście - relacjonuje ksiądz Teodor Suchoń.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Przewodniczący Parlamentu Europejskiego- profesor Jerzy Buzek. Będzie on także gościem specjalnej gali, która odbędzie się 21 czerwca o godz. 17 w Rybnickim Centrum Kultury.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!