Majówka z Polską Światłoczułą i Andrzejem Sewerynem z filmem "Ostatnia rodzina"

Akcja specjalna Polska Światłoczuła
We współpracy z 15. Festiwalem Filmów-Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu Polska Światłoczuła organizuje wyjątkową majówkową trasę filmową. W jej programie znajdą się m.in. bezpłatne projekcje fabularnego debiutu Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” w Zaklikowie i Zawichoście. Wyjątkowym gościem, który weźmie udział w spotkaniach z publicznością po pokazach będzie aktor Andrzej Seweryn.

W programie tej niezwykłej trasy znajdzie się również przystanek w Sandomierzu, gdzie 3 maja w ramach 15. Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych Polska Światłoczuła zorganizuje akcję Malowanie Światłem. Przez cały dzień na sandomierskim rynku za pomocą światła, ruchu i wyobraźni będzie można tworzyć barwne kompozycje utrwalane na fotografiach. Ponadto w światłoczułym punkcie będzie można spotkać twórców filmowych, porozmawiać o projekcie, zobaczyć wspomnienia z filmowych podróży po Polsce oraz zaprosić projekt do swojej miejscowości.

4 maja w dwóch szkołach zaprezentowane zostaną animacje z TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu. Pokazy dla dzieci odbędą się w Szkołach Podstawowych w Głazowie i Nawodzicach, a po nich producentka Ewa Sobolewska opowie o pracy animatora i powstawaniu filmów.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Spotkania po projekcjach będą transmitowane na żywo na stronie internetowej www.polskaswiatloczula.pl

Plan trasy

1 maja / 17:00 / GOK ZAKLIKÓW – projekcja filmu „Ostatnia rodzina” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem
2 maja / 18:00 / M-GOK ZAWICHOST – projekcja filmu „Ostatnia rodzina” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem
3 maja / 10:00-18:00 / SANDOMIERZ – Malowanie Światłem w ramach 15. Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych – rynek sandomierski
4 maja / 9:30 / SP GŁAZÓW – projekcja animacji i spotkanie z Ewą Sobolewską
4 maja / 14:30 / SP NAWODZICE – projekcja animacji i spotkanie z Ewą Sobolewską

______________________________________
Polska Światłoczuła to unikatowy filmowy projekt zainicjowany w 2011 roku przez Dorotę Kędzierzawską i Arthura Reinharta. Od sześciu lat przemierza on nasz kraj docierając z ambitnymi polskimi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin. Trafia do nieoczywistych, często trudno dostępnych miejsc takich jak świetlice wiejskie, zakłady karne i ośrodki poprawcze, muzea, zamki, a nawet stare kościoły – wszędzie tam gdzie są głodni kina widzowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto