Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W prestiżowym Plebiscycie Dziennika Zachodniego Człowiek Roku 2016 w Rybniku zwyciężył Łukasz Kohut! Zdobył 20 tysięcy 253 głosy! Obszerny, ekskluzywny wywiad z Łukaszem Kohutem przeczytasz w piątek w Dzienniku Zachodnim.

Człowiek Roku w Rybniku 2016! WYNIKI GŁOSOWANIAW Plebiscycie Dziennika Zachodniego Człowiek Roku 2016 w Rybniku zwyciężył Łukasz Kohut, zdobywając ponad 20 tysięcy głosów!

Można o nim powiedzieć, że wszędzie go pełno, a Śląsk i śląskość ukochał sobie najbardziej. Jako zdolny fotograf młodego pokolenia – uwiecznia piękno naszej ziemi na fantastycznych fotografiach (w 2016 roku Łukasz Kohut zaprezentował dwie ciekawe wystawy fotograficzne w Rybniku o tematyce śląskiej "Śląska Melancholia" w Galerii Smolna oraz "FEST fotografia" na rybnickim deptaku w ramach Festiwalu z Ikrą)

Łukasz Kohut to społecznik, angażuje się w wiele ważnych inicjatyw. Działa między innymi w zarządzie stowarzyszenia Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich (DURŚ), dzięki której w dużej mierze w rybnickich podstawówkach realizowane są zajęcia z edukacji regionalnej (Rybnik na Górnym Śląsku).

Obszerny, ekskluzywny wywiad z Łukaszem Kohutem przeczytasz w piątek w Dzienniku Zachodnim.


Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła Justyna Ostrzołek (19 tysięcy 503 głosy), prezes rybnickiej Fundacji "Jestem głosem tych, co nie mówią". Oficjalnie stowarzyszenie powstało w 2015 roku, ale miłośnicy zwierząt, na czele z panią Justyną, działają już o wiele dłużej. W 2016 roku fundacja podjęła dziesiątki interwencji dla ratowania psów i kotów. I z pewnością właśnie ta troska o braci mniejszych spowodowała lawinę głosów na panią Justynę.

Trzecie miejsce zajęła Maria Malinowska (9 tysięcy 588 głosów) dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Pani Maria została dyrektorem "Frycza" w 2002 roku. Od tego czasu "dwójka" zaczęła piąć się w rankingach najlepszych szkół w województwie śląskim i w całej Polsce. Ostatni ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotowany przez "Perspektywy" po raz kolejny przyznaje "Fryczowi" pierwsze miejsce w Rybniku i czwarte na Śląsku.

CZŁOWIEK ROKU 2016 W RYBNIKU ZOBACZ PEŁNE WYNIKI GŁOSOWANIA

Zwycięzca etapu miejskiego, czyli Łukasz Kohut, oraz Justyna Ostrzołek i Maria Malinowska przechodzą do finału wojewódzkiego, w którym będziemy wybierać Człowieka Roku 2016 Województwa Śląskiego. My już dziś zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Filharmonii Śląskiej. Zapraszamy tam już dziś laureatów miejskich!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


    Zaloguj się Zarejestruj się

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!