Liga Mistrzów: Mają po pucharach

Tomasz KuczyńskiZaktualizowano
Po porażce u siebie 1:3 Ruch przegrał  w Wiedniu z Austrią 0:3.
Po porażce u siebie 1:3 Ruch przegrał w Wiedniu z Austrią 0:3. fot. Lucyna Nenow.
Ruch Chorzów, Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok zakończyły grę w eliminacjach Ligi Europejskiej na trzeciej rundzie. "Niebiescy" dostali baty w Wiedniu 0:3, "Biała Gwiazda" skompromitowała się w Baku ulegając Karabachowi 2:3. Tylko "Jaga" powalczyła z greckim Arisem remisując w Salonikach 2:2.

Aż 1500 kibiców Ruchu zasiadło na trybunach stadionu Austrii Wiedeń, żeby zobaczyć jak chorzowianie kończą przygodę w pucharach. Już w trzeciej minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył Rafał Grodzicki, a chwilę potem Florian Klein wykorzystał rzut karny. Po dziesięciu minutach chorzowianie przegrywali 0:2 i pozostało im tylko czekać na najniższy wymiar kary.

Prawie bez walki oddała pole Wisła, choć krakowianie mieli przecież tylko jednego gola do odrobienia. Po pierwszej połowie przegrywali z Karabachem Agdam 0:3! Wprawdzie w drugiej części udało się krakowianom strzelić dwa gole, ale awans gospodarzy nie był zagrożony ani przez chwilę.

"Jaga" też jako pierwsza straciła bramkę, jednak szybko wyrównała za sprawą strzału Marcina Burkhardta i pomocy zawodnika gospodarzy Ronaldo Guiaro. Jagiellonia nawet odrobiła straty, prowadząc 2:1, jednak Aris wyrównał z karnyego. Protestujący trener Michał Probierz został odesłany na trybuny.

Przed meczem autokar z działaczami Jagiellonii został obrzucony kamieniami i koktajlami Mołotowa! Na szczęście nikt nie ucierpiał.

III RUNDA ELIMINACJI LIGI EUROPEJSKIEJ

Austria Wiedeń - Ruch Chorzów 3:0 (3:0)
Bramki 1:0 Florian Klein (4-karny), 2:0 Julian Baumgartlinger (10), 3:0 Julian Baumgartlinger (21)
Widzów 10.000
Sędziował Pol van Boekel (Holandia)

Ruch Pilarz - Nykiel, GrodzickiI(3), Stawarczyk, Jakubowski - Grzyb, Sadlok, Straka, PulkowskiI (69. Lisowski), Zając (80. Jankowski) - Olszar (62. Bronowicki).

Pierwszy mecz 3:1 dla Austrii i awans

Karabach Agdam - Wisła Kraków 3:2 (3:0)
Bramki 1:0 Afran Ismajłow (28-głową), 2:0 Raut Alijew (33-głową), 3:0 Rashad A. Sadigow (35), 3:1 Paweł Brożek (57), 3:2 Rafał Boguski (88)
Widzów 32.000
Sędziował Buelent Yildirim (Turcja)

Wisła Jovanić - Cikos, Kowalski, Diaz, Piotr Brożek - MałeckiI (80. Łobodziński), Sobolewski, Jirsak (46. Wilk), Paljić (46. Paweł Brożek) - Boguski, ŻurawskiI

Pierwszy mecz 1:0 dla Karabachu i awans

Aris Saloniki - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki 1:0 Danijel Cesarec (19), 1:1 Marcin Burkhardt (26), 1:2 Mehdi Nefti (66-sam), 2:2 Danijel Cesarec (75-karny)