Wielki rybnicki fotograf, utytułowany wędkarz i przyjaciel redakcji Dziennika Zachodniego, Leon Majsiuk zmarł w szpitalu po ciężkiej chorobie. Nie doczekał kolejnej wystawy swoich prac.

Leon Majsiuk nie żyje. Rybnicki fotograf i przyjaciel redakcji DZ zmarł po ciężkiej chorobie


Leon Majsiuk, którego ponownie dla Rybnika odkrył dziennikarz Dziennika Zachodniego zmarł w szpitalu. Gdy rozmawialiśmy z fotografem kilka dni temu, cieszył się jeszcze na kolejną wystrawę fotograficzną, której wernisaż ma się odbyć w marcu.

Przypomnijmy, w październiku mieszkańcy Rybnika mieli okazję podziwiać wystawę "Niezapomniany Rybnik" na deptaku, zorganizowanej wspólnie prez Dziennik Zachodni i Urząd Miasta w Rybniku.

Podczas wernisażu w Halo! Rybnik prezydent Piotr Kuczera porównał Leona Majsiuka, autora zdjęć do Vivian Maier, której fotografie ujrzały światło dzienne dopiero po jej odejścu. - Mamy szczęście, że udało nam się odkryć ponownie Leona Majsiuka dla Rybnika, gdy może nam o swoich zdjęciach jeszcze dużo opowiedzieć - mówił Piotr Kuczera.

Niestety Leon Majsiuk nie opowie nam już o swoich fotografiach.

______________________________________________________________
Leon Majsiuk, przez lata dokumentował codzienność rybniczan. Robił też zdjęcia w Pszowie, Jastrzębiu-Zdroju i Żorach. Jego zakład fotograficzny przez dwadzieścia lat znajdował się przy ulicy Gliwickiej 7. Budynku, w którym robił sesję mieszkańcom Leon Majsiuk już nie ma. Na szczęście przetrwały do dziś jego fantastyczne fotografie. Regularnie pokazujemy je Państwu w Dzienniku Zachodnim

ZOBACZ TAKŻE:
Gdy na rynku w Rybniku sprzedawano kury [ZDJĘCIA ARCHIWALNE LEONA MAJSIUKA]


Rybnickie sklepy w czasach PRL [ZDJĘCIA ARCHIWALNE LEON MAJSIUK]


Milicja nie chciała papieża w oknie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA z PSZOWA LEONA MAJSIUKA]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Znajomy (gość)

    Panie Król to co pan zrobił dla tego człowieka jest niebywałe. Przywrócił pan uśmiech na jego twarzy na stare lata, widać było po nim, że jest szczęśliwy, bo jego zdjęcia w końcu ktoś docenił. Wielka szkoda, że odszedł..... kondolencje [*]