(© archiwum)

Wiele osób między 20 i 30 rokiem życia doświadcza kryzysu wieku młodego. Na czym polega i jak go zwalczyć?

Kryzys wieku młodego pojawia się w okresie, gdy wkraczamy w dorosłe życie, a więc ok. 20-30 roku życia. Ponieważ 30 urodziny traktowane są jako punkt w życiu, przed którym chcielibyśmy osiągnąć określone cele zawodowe lub prywatne, często doświadczamy ogromnego stresu. Gdy nie wszystko idzie po naszej myśli lub zaczynamy mieć wątpliwości co do obranej drogi, zaczynają się problemy. Aby pokonać kryzys wieku młodego, nie porównujmy się do innych ludzi. Każdy z nas posiada własne dążenia i priorytety. Ważne jest także wyznaczanie konkretnych celów i pokonanie strachu przed porażką. Należy cieszyć się z tego, co mamy, i stopniowo budować sukces.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aaa (gość)

Nie wszystko musi Ci się udać przed 30 - sama mam 27lat. nie mam pracy,męża,dzieci...
Nie czuje presji że muszę coś mieć. życie jest zbyt krótkie by czegos żałowac.
Po 30 moge mieć i dzieci i męża.
nigdzie nie jest napisane że jak do 30 nie wyjdę za mąż to świat sie nie zawali:)

mechanik od cudzych rodzin (gość)

A ja jestem krytykowany za to, że się ożeniłem, że mam 4 dzieci w tym jedno niepełnosprawne, że zostawiłem ten „majdan” dla kochanki, która też jest w krytyce, bo ma dwoje dzieci każde z innym i do tego jedno z kimś kto nie chcąc się żenić powiesił się. Dopiero życie po 30 to problem wielki. Do 30 lat bez problemu miałem kochanki na zawołanie i popiło się do woli.

wiru (gość)

przekroczyłem 30, i jestem często krytykowany za to że się nie ożeniłem i nie mam dzieci. Dziękuję otoczeniu za "wsparcie"....