Koszykarki RMKS Rybnik rozgromiły RKK AZS Racibórz [ZDJĘCIA]

RMKS, AK
W pierwszym meczu rundy rewanżowej w II lidze koszykówki kobiet zawodniczki RMKS Rybnik wygrały w Raciborzu z miejscowym RKK AZS 49:27.

Rybniczanki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Za 3 punkty trafiła Zuzanna Paradowska - najskuteczniejsza zawodniczka RMKS-u w całym spotkaniu. Kolejne 4 punkty dołożyła Katarzyna Jagła a po dwóch celnych rzutach wolnych Joanny Soboty rybniczanki prowadziły już 9:0. Przy wyniku 11:2 skuteczniej zaczęły grać miejscowe zawodniczki, które zdobyły 6 punktów z rzędu. Pierwszą kwartę rybniczanki wygrały 11:8. W kolejnych kwartach koszykarki RMKS-u systematycznie powiększały przewagę nad swoimi rywalkami. Największą osiągnęły w 3 minucie 4 kwarty, kiedy to prowadziły 45:19.

RKK AZS Racibórz - RMKS Rybnik 27:49 (8:11, 5:12, 6:17, 8:9).
Punkty dla RMKS-u zdobyły: Z. Paradowska 19 (3x3), N. Ponikowska 11, W. Walocha 6, K. Jagła 5, A. Rok 4, J. Strymecka 2, J. Sobota 2, M. Struzik 0.

Dla RKK AZS Racibórz punkty zdobyły: A.Botorek 7, M.Opiatowska 7, K.Zimnicka 6, K.Chuda 4, A.Bogusz 2, Z.Stęc 1.

W tabeli grupy I II ligi z kompletem 6 zwycięstw prowadzi RMKS Rybnik.

- Po miesięcznej przerwie rybnickie koszykarki wracają na własną halę.W niedzielę 2 grudnia o godzinie 17 na hali sportowej w Rybniku - Boguszowicach rozpocznie się mecz RMKS Rybnik - Pogoń Ruda Śląska. W pierwszym meczy tych drużyn, rozegranym w Rudzie Śl. rybniczanki wygrały 68:52 - informuje Marcin Troszka z RMKS Rybnik.