Julia Kowalczyk zwyciężyła w Grand Prix w Antalyi [WIDEO ZDJĘCIA]

POLONIA, AK
Młodzieżowa mistrzyni Europy w judo Julia Kowalczyk (57 kg) z Rybnika zwyciężyła w turnieju Grand Prix w tureckiej Antalyi, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich. W finale wygrała ze Słowenką Kają Kajzer.

To jej największy sukces w seniorskiej karierze. Przed dwoma laty była trzecia w zawodach Grand Slam w Baku.

21-letnia zawodniczka Polonii Rybnik wcześniej pokonała cztery rywalki, w tym w 1/8 finału Brazylijkę Rafaelę Silvę, złotą medalistkę olimpijską z Rio de Janeiro oraz byłą mistrzynię i wicemistrzynię świata. Pojedynek trwał prawie dziewięć minut – cztery regulaminowe i blisko pięć w dogrywce.

Za zajęcie pierwszego miejsca Kowalczyk zdobyła 700 punktów do rankingu i 3 tysiące dolarów.