Tomasz Gollob dobrze czuje się na toruńskim torze Tomasz Gollob dobrze czuje się na toruńskim torze

Tomasz Gollob dobrze czuje się na toruńskim torze (© fot. Jakub Jaźwiecki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czterech dotychczasowych turniejach Grand Prix na żużlu główne role odgrywali Polacy Jarosław Hampel i Tomasz Gollob. Nikogo nie może więc dziwić, że ten pierwszy jest liderem, a 39-letni Gollob zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

Obaj stają przed szansą nie tylko utrzymania swoich pozycji, ale nawet powiększenia przewagi nad najgroźniejszymi konkurentami. Piąta runda indywidualnych mistrzostw świata rozegrana zostanie w najbliższą sobotę na Motoarenie w Toruniu.

Stadion w Toruniu, wybudowano kosztem prawie 100 milionów złotych i oddano do użytku w ubiegłym roku. Jest najnowocześniejszym obiektem żużlowym na świecie. Do tej pory, oprócz spotkań ligowych miejscowego Unibaksu, rozegrano tam jedynie finał Klubowego Pucharu Europy.

W Toruniu zobaczymy aż pięciu polskich żużlowców. Oprócz stałych uczestników GP Ham-pela i Golloba, a także Rune Holty, do rywalizacji przystąpią Piotr Protasiewicz, który zastąpi kontuzjowanego Rosjanina Emila Sajfutdinowa i startujący z dziką kartą Adrian Miedziński. Protasiewicz zapowiada, że tym turniejem chce się pożegnać z cyklem Grand Prix.

- Postanowiłem już nigdy więcej nie walczyć w tych zawodach - mówi "PePe".

W ubiegłą sobotę Hampel i Gollob trenowali na Motoare-nie.

- Niezbyt dobrze czuję się na tym torze, mam nadzieję, że zupełnie inaczej będzie podczas zawodów - stwierdził Hampel, który przetestował kilka silników, zmieniał ustawienia, regulował sprzęgło. - Jest na nim wiele ścieżek, najważniejsze by wybrać najkorzystniejszą do jazdy - dodał "Mały".

Bardziej spokojny wydaje się być Gollob, który chwali tor. Żużlowiec gorzowskiej Stali pracował jedynie nad startami i po przejechaniu kilku metrów, zakręcał manetkę gazu. - Lubię tan tor - mówi Gollob i dodaje, że czuje się na nim jak u siebie w Bydgoszczy.


Liderem Grand Prix jest Jarosław Hampel - 60 pkt. Dalsze miejsca zajmują Kenneth Bjerre (Dania) 55, Tomasz Gollob 54, Jason Crump (Australia) 43, Andreas Jonsson (Szwecja) 43, Hans Andersen (Dania) 37, Nicki Pedersen (Dania) 36, Chris Holder (Australia) 35, Magnus Zetterstroem (Szwecja) 31, 10. Chris Harris (Anglia) 31.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!