Tylko, a może aż, cztery turnieje pozostały do zakończenia rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po siedmiu zawodach liderem jest Australijczyk Jason Crump, który ma 35 punktów przewagi nad Tomaszem Gollobem. W sobotę w duńskim Vojens dojdzie do kolejnej konfrontacji najlepszych żużlowców w świata w Grand Prix Nordyckim. Ostatni raz Vojens gościło GP siedem tak temu. Wygrał wtedy Szwed Tony Rickardsson przed Gollobem.

- Nie miałbym nic przeciwko temu, aby powtórzyć ten wynik, byle przede mną nie było Crumpa - śmieje się polski zawodnik. - Zrobię wszystko, aby dystans dzielący mnie i Australijczyka topniał po każdych zawodach. Nie mogę jednak zagwarantować, że uda mi się wyprzedzić lidera.

Położony tuż za miastem niewielki stadion Vojens Speedway Center gościł już osiem razy Grand Prix. Gollob, oprócz drugiego miejsca w 2002 roku, nie stanął już na podium, trzy razy plasując się tuż za nim. Również pozostałym polskim żużlowcom biorącym udział we wcześniejszych edycjach nie udało się zająć na tym torze miejsca w czołowej trójce. Tor ma 300 metrów długości, a rekord ustanowiony sześć lat temu należy do Crumpa (57,8 sekundy).

Gollob goni Crumpa, ale musi także uważać na czających się tuż za nim Amerykanina Grega Hancocka i Rosjanina Emila Sajfutdinowa. Obaj stracili do Polaka sporo punktów w ostatniej GP w Malilli i teraz będą chcieli to odrobić.






Klasyfikacja generalna po 7 turniejach

1. Jason Crump (Australia) 126 pkt., 2. Tomasz Gollob (Polska) 91, 3. Greg Hancock (USA) 87, 4. Emil Sajfutdinow (Rosja) 82, 5. Andreas Jonsson (Szwecja) 67, 6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 64, 7. Kenneth Bjerre (Dania) 63, 8. Hans Andersen (Dania) 61, 9. Nicki Pedersen (Dania) 59, 10. Leigh Adams (Australia) 47, 11. Sebastian Ułamek (Polska) 46, 12. Rune Holta (Polska) 43, 13. Chris Harris (Anglia) 43, 14. Grzegorz Walasek (Polska) 37, 15. Antonio Lindback (Szwecja) 27, 16. Scott Nicholls (Anglia) 19, 17. Niels-Kristian Iversen (Dania) 19, 18. Jaroslaw Hampel (Polska) 9.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!