Dziś od godziny 9 na placu Bunikowskiego w Leszczynach organizowany jest Turniej Siatkówki Plażowej dla Dziewcząt i Chłopców. Natomiast w niedzielę w tej dyscyplinie rywalizować będą dorośli.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś od godziny 9 na placu Bunikowskiego w Leszczynach organizowany jest Turniej Siatkówki Plażowej dla Dziewcząt i Chłopców.

Natomiast w niedzielę w tej dyscyplinie rywalizować będą dorośli.

Turniej z ich udziałem odbędzie się z kolei na kąpielisku w Czerwionce-Leszczynach przy ulicy Furgoła. Organizatorem obu imprez jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach. Dla trzech par zwycięzców turnieju dla dziewcząt i chłopców przewidziane są nagrody w postaci piłek do siatkówki, a dla najlepszej dwójki dodatkowo siatka do gry.

Dla dorosłych zwycięzców niedzielnych zawodów przeznaczone są nagrody bardziej okazałe, gdyż ich ufundowania podjęła się Rada Dzielnicy Leszczyny Osiedle. Całkowita pula na zawody dla dorosłych to 700 złotych.

Jak informują organizatorzy, turnieje odbywają się cyklicznie już od kilku lat i zawsze cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród zawodników, jak i lokalnych kibiców.

- Wszystkie atrakcje odbywają są w ramach Akcji lato organizowanej przez MOSiR- mówi dyrektor ośrodka, Alojzy Klasik. - Organizowaliśmy także zawody pływackie i turnieje piłki nożnej. Idea tego typu zajęć jest prosta. Chcemy zachęcić młodzież i dzieci do sportowego trybu życia. Pokazać, że wolny czas w wakacje można spędzić na świeżym powietrzu w zdrowy sposób, a nie tylko przy komputerze.

Zapisy na turniej przyjmowane będą na godzinę przed imprezą.

W pierwszym turnieju może wziąć udział każdy kto nie ukończył szesnastego roku życia. Drugi przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn powyżej szesnastu lat.

- Jest bardzo wiele dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy nie wyjeżdżają nigdzie na wakacje, część nawet jeśli gdzieś była, to zapewne już wróciła, dlatego spodziewamy się sporej frekwencji - zapewnia szef MOSiRU.

Turniej dla dzieci i młodzieży został przeniesiony z 13 na 21 sierpnia z powodu kiepskiej pogody. - Ale co się odwlecze to nie uciecze. Obędzie się teraz i serdecznie na niego zapraszamy - dodaje.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!